Wystawa Chrońmy Mokradła

Data: 2020-10-13

Od 23 września do 8 listopada w holu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce oraz w jej oknach od ul. 3 Maja 45 będzie prezentowana wystawa Chrońmy Mokradła.

Wystawa powstała jako część projektu „Społeczna kontrola gospodarowania ekosystemami rzecznymi w Polsce”, realizowanego w latach 2014-2015 przez Stowarzyszenie Centrum Ochrony Mokradeł, w ramach programu Obywatele dla Demokracji, prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Realizacja wystawy została również wsparta przez projekt „MIRACLE: Mires and Climate”, realizowany przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Norweski Uniwersytet Naukowo-Techniczny, w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej.

 

Mokradła kształtują nasz świat, choć większość z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Regulują klimat, chronią przed suszami i powodziami, oczyszczają wodę i są domem ogromnej liczby rzadkich gatunków. Zależymy od nich, lecz wciąż je niszczymy na skalę nieporównywalną z innymi ekosystemami. Czy powstrzymamy degradację mokradeł i pomożemy im odzyskać równowagę, którą sami zaburzyliśmy?

Jesteśmy to winni przyszłym pokoleniom – pokoleniom ludzi, roślin i zwierząt.

Fotografie: Marek Ostrowski, Grzegorz i Tomasz Kłosowscy oraz Wiktor Fienczuk, Łukasz Kozub, Semion Lewyj, Zymantas Morkvenas i Sergiej Płytkiewicz.

Tekst: Centrum Ochrony Mokradeł.

www.bagna.pl

Data ostatniej zmiany: 2020-09-23 10:49:57

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook