Wakacje w bibliotece

Data: 2009-06-23

W dniach 23.06-07.07.2009 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce prowadzona była akcja „Wakacje w bibliotece", będąca efektem realizacji projektu w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży, współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Hajnówka.

W ciągu dwóch tygodni odbyło się wiele ciekawych zajęć, które przyciągnęły do biblioteki dzieci i młodzież.

„Wakacje w bibliotece" rozpoczęliśmy we wtorek 23.06 ogłoszeniem konkursów literackich, które przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych: „Znajomi z lektur" - dla dzieci młodszych i „Czy znasz książki Astrid Lindgren?" - dla dzieci starszych. Wśród osób biorących w nich udział 26.06 rozlosowano nagrody książkowe: po trzy nagrody główne i po trzy nagrody pocieszenia w każdej z grup wiekowych.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, dla dzieci młodszych (24.06) i dla dzieci starszych (25.06), pod hasłem „Nie bierzemy, nie palimy, nie pijemy!". Zajęcia prowadziła pani Elżbieta Chmielewska. Następnie dzieci skanowały swoje prace wykonane w ramach warsztatów i nagrywały je na płytki CD, które zabrały do domu jako pamiątkę z zajęć plastycznych. Podsumowaniem warsztatów była wystawa prac, powstałych w czasie zajęć.

We wtorek 30.06 odbyły się warsztaty edukacyjne „Poznajemy multimedia", na których dzieci korzystały z programów multimedialnych, przeglądały encyklopedie multimedialne i grały w gry edukacyjne.

02.07 naszym gościem był pan Tomasz Samojlik z Zakładu Badania Ssaków PAN w Białowieży, który przedstawił prezentację multimedialną „Wilcze zwyczaje", a także przeczytał pierwsze rozdziały nowej książki o wilczku Ambarasie.

Bardzo ciekawym punktem była akcja głośnego czytania, która odbyła się 03.07. Poza przygotowanymi przez nas książkami, znalazły się też ulubione książki przyniesione przez dzieci. Dzieci z wypiekami na twarzy czytały fragmenty książek i prezentowały swoich ulubionych bohaterów. Wśród czytających, oprócz bibliotekarek i dzieci, znalazła się również mama jednej z uczestniczek spotkania.

„Wakacje w bibliotece" zakończyliśmy we wtorek 07.07. Wszystkim spotkaniom i imprezom towarzyszył słodki poczęstunek.
Mimo, że nasza akcja dobiegła końca, Oddział dla Dzieci zaprasza wszystkich do odwiedzin w bibliotece. Oprócz wypożyczenia książek można u nas również przejrzeć prasę, pograć w gry planszowe i multimedialne, a także rysować, malować, kolorować... jednym słowem miło i sympatycznie spędzić czas. Zapraszamy!

 

Data ostatniej zmiany: 2013-08-29 15:36:55

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook