Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater/bohaterka z baśni
H. Ch. Andersena w ramach obchodu 205.
rocznicy urodzin pisarza

Data: 2010-03-23

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce włączył się w ogólnopolskie obchody 205. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena.

20.04.2010 r. dzieci z grupy 5-6 latków z Przedszkola Nr 1 przedstawiły w bibliotece teatrzyk-spektakl muzyczny „Calineczka” (na motywach baśni Andersena) dla uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Małych aktorów do występu przygotowała Pani Elżbieta Wasiuk. Zaproszonym gościom inscenizacja bardzo się podobała. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

23.04.2010 r. rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater-bohaterka z baśni H. Ch. Andersena”. Skierowany  był  do dzieci i młodzieży w każdym wieku, zaś technika wykonania pracy była dowolna. Prace oceniała komisja w składzie: Zenaida Jakuć, Joanna Kiersnowska i Tomasz Odziejewicz. Przyznane zostały cztery nagrody główne (I miejsce – Ewa Iwaniuk, II miejsce – Łukasz Jurczuk, III miejsce ex aequo Wiktoria Podszywało i Adrianna Kuryś) oraz osiem wyróżnień (Julia Biegańska, Marta Iwaniuk, Diana Leoniuk, Natalia Mieleszkiewicz, Oliwia Panfiluk, Martyna Rudnicka, Wiktoria Wiejkowska i Mateusz Witkowski). Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały w nagrodę książki, a pozostali uczestnicy konkursu – pamiątkowe dyplomy. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Obchodom 205. rocznicy urodzin baśniopisarza towarzyszyła  wystawa pod hasłem „Andersen znany i nieznany” prezentująca jego życie i dorobek twórczy.

Agnieszka Kazberuk

Data ostatniej zmiany: 2013-08-29 15:51:34