MegaMatma uczy w bibliotece bezpłatnie!

Data: 2014-02-12

Od dziś MegaMatma jest w Twojej bibliotece całkowicie za darmo na stanowiskach komputerowych w Czytelni dla Dzieci i Czytelni dla Dorosłych!

Znajdziesz tutaj tematy, z którymi NA PEWNO spotkasz się na lekcjach czy zajęciach. Dodatkowo masz szansę przypomnieć sobie to, czego uczyłeś/uczyłaś się już wcześniej -  bez przeszukiwania starych podręczników czy zeszytów.

Możesz rozwiązywac testy, klasówki i arkusze egzaminacyjne, i co najważniejsze zawsze sprawdzać prawidłowe rozwiązania każdego zadania.

Portal MegaMatma to wiedza przedstawiona w łatwy i przyjazny sposób. A jeśli zechcesz pogłębiać wiedzę, będzie to Twój ulubiony adres internetowy.


Na co czekasz? Rozpoczynaj naukę z MegaMatmą w swojej bibliotece!
MegaMatma to portal, w którym znajdziesz:

  • objaśnienia do wszystkich tematów, jakie omawiacie w szkole - teraz po powrocie ze szkoły możesz zajrzeć do biblioteki i nauczyć się z MegaMatmą tego, czego nie zrozumiesz na lekcji,
  • spisy wzorów do każdego tematu, wraz z wyjaśnieniami użytych w nich symboli - koniec z wyszukiwaniem wzorów w podręcznikach i zeszytach z poprzednich lat, przecież wszystko znajdziesz w MegaMatmie,
  • zadania z dokładnymi rozwiązaniami, krok po kroku - dzięki nim poradzisz sobie z każdym zadaniem,
  • arkusze maturalne i egzaminy gimnazjalne on-line - z nami przygotujesz się dokładnie do ważnych egzaminów,
  • klasówki w formie testów i zadań otwartych - rozwiązując je, najlepiej sprawdzisz swoją wiedzę,
  • słownik - w którym zamieściliśmy ponad 320 haseł ze wszystkich etapów nauki.

Mamy do Ciebie prośbę: pokaż MegaMatmę swoim rodzicom.
Niech oni także przekonają się, że MegaMatma to wiarygodny portal, który pomoże Ci w nauce. Poza tym, będą wiedzieli, że naprawdę solidnie uczysz się matematyki. No i wychodząc z domu do biblioteki, nie usłyszysz już pytania: "A matma - odrobiona?"

Kącik MM, czyli coś specjalnego dla wtajemniczonych.
Dla uczniów i uczennic, którzy lubią matmę i chcą wiedzieć o niej więcej - przygotowaliśmy Kącik MM. Znajdziesz w nim zadania spoza materiału omawianego w szkole. Są tu matematyczne łamigłówki, ciekawostki i wiadomości na temat konkursów. Zobaczysz także, jak bardzo matematyka przydaje się w innych dziedzinach wiedzy, np. w chemii.
Ale to nie wszystko! Korzystając z MegaMatmy w bibliotece, zyskujesz dostęp do materiałów ze wszystkich poziomów nauki, możesz zatem przejrzeć tematy z liceum, a nawet ze studiów. Nie przeocz takiej szansy!

Plakat

Plakat 2

Ulotka egzaminy

Ulotka praca domowa

Ulotka próbny egzamin

Ulotka zaległości

 

 

Data ostatniej zmiany: 2014-01-31 17:31:11

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook