Lekcje w Bibliotece

Data: 2014-03-14

Rok szkolny 2013/14 przekroczył już półmetek. Wraz z pierwszym dzwonkiem także w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęliśmy nowy cykl lekcji bibliotecznych. Nasza oferta skierowana do dzieci w różnym wieku skonstruowana jest tak, aby w nawiązaniu do obowiązujących programów szkolnych uzupełnic i poszerzyc wiedzę i umiejętności dzieci w zakresie szeroko pojętej wiedzy o książce, historii i historii kultury.

Mimo trwającego remontu lekcje rozpoczęliśmy już od września. Zajęcia nasze cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Od połowy marca odbyło się już kilkadziesiąt zajęc. Gościliśmy w naszej Bibliotece przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i licealistów. Najpopularniejsze tematy zaęc to W średniowiecznym skryptorium, Poznajemy bibliotekę, Inkaust, stalówka i obsadka, czyli jak się pisało w czasach pradziadka oraz Las i jego mieszkańcy.

Zajęcia nasze mają formę wykładu połączonego z warsztatami, w czasie których dzieci wykonują inicjał swojego imienia, piszą stalówką i obsadką, rozwiązują zagadki i łamigłówki.

Lekcje trwają.
Zapraszamy!

Urszula Patyk

 

 

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2014-03-12 17:40:23

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook