Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci poleca...

Data: 2014-05-29

Dnia 29 maja w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży odbyło się kolejne spotkanie najmłodszych członków Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem rozmów była powieść Richarda A. Antoniusa (Ryszarda Antoniszczaka), Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu.

Tytułowy bohater, Miki, jest zabawnym molem książkowym zamieszkującym wraz z przyjaciółmi: Mrówkolwem i Świetlikiem, w Filobiblonii, krainie miłośników książek. Przyjaciele podróżują na grzbiecie starej encyklopedii w różne miejsca, aby zmierzyć się z groźnymi oszustami: dyrektorem cyrku Ambarasem i jego pomocnikiem, wilkiem Arcykąskiem.

Miki Mol i zaczarowany kuferek czasu to pierwsza książka z ilustrowanej serii przygód Mikiego Mola. Miki wraz z przyjaciółmi muszą uwolnić Grażynkę oraz inne dzieci więzione przez Ambarasa i Arcykąska. W przedsięwzięciu pomaga im zaczarowany kuferek, który jest źródłem wielu niesamowitych i zabawnych zdarzeń, a jego magiczne właściwości umożliwiają odbywanie podróży w czasie.

Dalsze przygody książkowego mola i jego przyjaciół są opisane w kolejnych częściach, Miki Mol i Straszne Płaszczydło oraz Miki Mol i Kolczaki. Seria jest istną encyklopedią różnych przygód i humoru, a przy tym, w dydaktyczny sposób, porusza ważne kwestie (przyjaźń, ekologia, solidarność), promuje czytelnictwo i zdobywanie wiedzy przede wszystkim z książek.

Młodzi czytelnicy z entuzjazmem opowiadali o przygodach Mikiego i zgodnie uznali tę książkę za najciekawszą spośród wszystkich prezentowanych do tej pory na DKK. Uczestnicy chwalili świetnie pomyślaną fabułę i humor, a na koniec przygotowali prace plastyczne ilustrujące bohaterów lub wydarzenia opisane w książce.

Serdecznie zapraszamy na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży dnia 20.06.2014 r. o godz. 16.30, i zostanie poświecone książce Aleksandry Machowiak i Daniela Mizielińskiego, „D.O.M.E.K”. 

 

Ewa Boratyńska, Paulina Młodzianowska, fot. Ewelina Onikiuk.

 

 

Data ostatniej zmiany: 2014-05-21 15:33:37

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook