„Podświadomość i wyobraźnia jako źródło inspiracji artystycznej” wystawa malarstwa Jacka Niekrasza

Data: 2014-05-31

Do końca czerwca możemy oglądać  wystawę Jacka Niekrasza eksponowaną na wystawie w Małej Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zatytułowanej „Podświadomość i wyobraźnia jako źródło inspiracji artystycznej”. Na wystawie znalazło się ponad dwadzieścia prac powstałych na przestrzeni siedmiu lat (2007-2014). Są tu prace w różnych technikach: pastel suchy, ołówek, węgiel i tusz. Dominują pastele dużego formatu, w większości bez tytułu, a niektóre z nich są też zatytułowane: Akt z dwoma głowami (2008), Siedząca postać (2010), Alchemik (2011), Strażnicy (2007-14).

Malarstwo Jacka Niekrasza w swojej treści jest nadrzeczywiste, otoczone aurą tajemniczości. Artysta używa wyobraźni i podświadomości. Dla niego sztuka jest formą połączenia realnego świata z abstrakcją. W jego procesie twórczym człowiek staje się pewnego rodzaju katalizatorem i inspiracją, a malowane przez niego obrazy to nieustanna gra tego, co realne, z tym, co jest wyobrażeniem.Jego obrazy są bardzo przemyślane, o czym świadczy ich kompozycja, treść i kolor, a nawet tytuły. U Jacka Niekrasza wszystko musi ze sobą grać. Prace te stanowią głębokie studium emocji, doświadczeń i przeżyć, a ich zadaniem jest poruszenie odbiorcy, tak by nie pozostał obojętnym na to, co artysta chciał przekazać.

Wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.

                                                                                               Alla Gryc. Fot. Ewa Kulik, Urszula Patyk.

 

Data ostatniej zmiany: 2014-05-25 17:46:13

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook