Zbierasz zakrętki? Zostań koordynatorem regionalnym!

Data: 2014-07-31
Zbierasz zakrętki? Zostań koordynatorem regionalnym! 
 
Fundacja Bez Tajemnic jest organizatorem największego charytatywno-ekologicznego programu „Zakrętki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie”. Dzięki zbiórce surowca wtórnego jakim są plastikowe zakrętki realizujemy główne cele statutowe naszej organizacji takie jak pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz ochrona środowiska naturalnego. 
Zebrane zakrętki przekazujemy firmom recyklingowym, a za każdy kilogram otrzymujemy określony ekwiwalent pieniężny, który w 100% przekazujemy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych podopiecznych. W ten sposób od 2012 roku udało nam się odzyskać ponad 150 tys. surowca wtórnego. 
Jesteśmy organizacją non-profit, wszystkie środki finansowe organizacji są przeznaczane na realizację celów statutowych, a wolontariusze zaangażowani w akcję działają charytatywnie nie pobierając wynagrodzenia za swoje działania. 
Aktualnie poszukujemy koordynatorów regionalnych – osób, które mają ogrom chęci niesienia pomocy oraz chwilę wolnego czasu, osób, które nie oczekują materialnego wynagrodzenia za swoją pracę, dla których największą zapłatą będzie uśmiech dziecka oraz satysfakcja z czynienia rzeczy dobrych i pięknych. 
Najważniejszym zadaniem koordynatora regionalnego jest propagowanie zbiórki plastikowych zakrętek w swojej okolicy. 
Koordynator regionalny we współpracy z Fundacją Bez Tajemnic ma możliwość organizowania sieci punktów zbiórki, rekrutowania nowych wolontariuszy, a tym samym zarządzania własnym zespołem ludzi, brania udziału w lokalnych inicjatywach społecznych oraz realizowania wszystkich swoich pomysłów. 
Koordynator zobowiązany jest także do pozyskania magazynu mogącego zmieścić co najmniej 500 kg zakrętek. Wbrew pozorom nie musi to być duże pomieszczenie – wystarczy wygospodarować trochę miejsca w garażu bądź w komórce lokatorskiej. Zakrętki będą przywozić zarówno osoby prywatne jak i instytucje publiczne zgłoszone do udziału w akcji – 
szkoły, przedszkola, uczelnie, urzędy wszelkich szczebli administracji, stowarzyszenia– na terenie całego kraju na nasze cele statutowe zakrętki zbiera ponad 500 podmiotów! W zamian gwarantujemy zdobycie cennego doświadczenia we współtworzenia jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych akcji charytatywnych w Polsce, rozwój 
społeczny, który jest integralną częścią rozwoju naszej osobowości oraz poznanie ludzi podobnych do siebie, z podobną pasją i chęcią poprawienia tego świata choć trochę na lepsze. 
Przyłącz się do akcji i inspiruj innych swoją postawą! 
Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.zakretki.info lub pod adresem ilona@zakretki.info 

Data ostatniej zmiany: 2014-07-16 10:28:34

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook