Dzień Babci i Dziadka

Data: 2015-01-21

Najpiękniejsze wiersze dla Babci i Dziadka

Uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka w Miejskiej Bibliotece Publicznej. im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce. Biblioteka wprowadziła do kalendarza imprez nową inicjatywę – obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka. Miło nam było przyjąć deklarację współpracy Pani Grażyny Pawluczuk, która wraz ze swoimi podopiecznymi z klasy III a ze Szkoły Podstawowej Nr 6 przygotowała na tę okazję krótki program artystyczny. Uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków do biblioteki, by wspólnie z nimi spędzić czas w tym jakże ważnym i uroczystym dniuKameralnie, przy świątecznie nakrytym stole zasiedli obok siebie wnuki, babcie i dziadkowie. 

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pani Alla Gryc, która podziękowała zebranym na tym niecodziennym spotkaniu gościom, za to, że zgodzili się przyjąć zaproszenie i tak licznie, mimo wielu obowiązków, przybyli do biblioteki. Jej ciepłe słowa kierowane pod adresem Dziadków wprowadziły niezwykle świąteczną i rodzinną wręcz atmosferę.

Każde z dzieci recytowało wiersz, dedykowany specjalnie babci lub dziadkowi. Te dziecięce strofy, tak szczere i proste, wywołały łzy wzruszenia u niejednej babci. Ogromne emocje widać było też na twarzach obecnych na spotkaniu dziadków, bo przecież wnuki to ich największy skarb i radość. Dzieci zapytane, za co kochają swoich Dziadków, zgodnie wymieniały ich bezgraniczną i bezwarunkową miłość i oddanie.  Nie sposób było nie zauważyć, że ta wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju więź, która łączy wnuki z Dziadkami, widoczna była w każdym wypowiedzianym słowie i geście. Każde z dzieci odznaczyło swoich Dziadków symbolicznym orderem „Dziadek wszechczasów” i „Order superbabci”, co dodatkowo spotęgowało ich wzruszenie. Niespodzianką okazały się być spontanicznie zorganizowane warsztaty komputerowe, które przeprowadzili uczniowie, wprowadzając swoje babcie w arkana wiedzy o Internecie i komputerze. Zabawy i śmiechu było co niemiara: wnuki wysyłały e-maile do swoich babć, instruowały, jak sprawnie poruszać się w internetowej przestrzeni.

Wyrazy uznania i wdzięczności zebrała również Pani Grażyna Pawluczuk, pedagog, wieloletni przyjaciel i współpracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki jej zaangażowaniu udało się zrealizować wiele inicjatyw, zacieśniając tym samym współpracę biblioteki ze szkołą. Jest to kolejny przykład wart Kodeksu Dobrych Praktyk.

Wizyta Dziadków w bibliotece była doskonałą okazją, aby przypomnieć o książkach i ich niezastąpionej roli w procesie wychowania dzieci. Wspólna rozmowa o zagrożeniach, które czyhają dziś na to wchodzące w życie pokolenie, a także obopólna troska o ich bezpieczeństwo i przyszłość, zakończyły to jakże szczególne spotkanie.  

 

Alla Gryc, Joanna Kisielewicz fot. Anita Sacharczuk, Marta Kowalska

 

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2015-02-01 15:34:50

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook