„Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm”

Data: 2015-01-26

           26 stycznia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater baśni braci Grimm”. Konkurs zorganizowany przez bibliotekę zbiegł się z obchodami 230. rocznicy urodzin Jacoba Grimma i był doskonałą okazją, aby na  nowo odkryć pasjonujący świat baśni braci Jacoba i Wilhelma Grimmów.

W zamyśle odbiorcami konkursu były dzieci w wieku lat 5, ku uciesze organizatorów wpłynęło 45 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Przedszkolaki z Hajnówki, ale i też dzieci z Punktu Przedszkolnego „Kraina Radosnych Maluchów” w Dubinach, wykazały się ogromną inwencją twórczą, a złożone prace mogłyby posłużyć za ilustracje do  kolejnego wydania baśni braci Grimm. Przewodniczący Komisji Konkursowej, Pan Zbigniew Budzyński, miał nie lada zmartwienie, aby wybrać te najlepsze, dlatego postanowił zwiększyć ilość zwycięskich miejsc do 5, i przyznał też 2 nagrody specjalne. Niemniej, każde dziecko biorące udział w konkursie otrzymało pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową, wręczoną przez Burmistrza Miasta, Pana Jerzego Siraka. Wszystkie konkursowe prace można obejrzeć na wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Podziękowania kierujemy do nauczycieli przedszkolnych, którzy angażują i mobilizują swoich podopiecznych do działania, wspierając i rozwijając ich rozliczne talenty.

Joanna Kisielewicz, fot. Anita Sacharczuk

Data ostatniej zmiany: 2015-02-12 10:50:05

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook