„Przedszkolak przez bajkę”

Data: 2014-07-01
W witrynach Biblioteki po raz kolejny zrobiło się kolorowo. Pojawiła się wystawa przepięknych prac plastycznych dzieci z Przedszkola nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi, inspirowanych twórczością literacką skazanych wyróżnionych w I Ogólnopolskim Konkursie „Bajka 2013” organizowanym przez Areszt Śledczy w Hajnówce. 
 
Areszt Śledczy w Hajnówce realizuje szereg oryginalnych działań resocjalizacyjnych angażując swoich podopiecznych. Tym razem niezwykle umiejętnie połączono resocjalizację osadzonych w areszcie z edukacją przedszkolaków. Bajki, które zostały napisane przez osadzonych w areszcie, czytano dzieciom w przedszkolu. Dzieci malowały wyobrażonych przez siebie bohaterów bajek. Powstało kilkadziesiąt kolorowych, niezwykłych prac. Na wystawie są wyeksponowane prace plastyczne do czterech bajek „ Siła miłości”,  „Czesiek i Leszek”, „Łazik”  i  „Zaczarowana fontanna”.
 
Prace dzieci znajdą się w wydawnictwie książkowym, które jest w przygotowaniu, a jego promocja odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu 2015 r. w naszej bibliotece.
 
Składamy wyrazy uznania dyrektorowi i zaangażowanym w działania pracownikom Aresztu Śledczego w Hajnówce. Cieszymy się, że  możemy współpracować z Aresztem w realizacji ich ambitnych i innowacyjnych działań resocjalizacyjnych i edukacyjnych.
 
Alla Gryc w imieniu zespołu pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce.
 

Data ostatniej zmiany: 2015-02-16 09:14:28

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook