„Zostań Mistrzem Questów"

Data: 2015-06-08

Sezon turystyczny w regionie Puszczy Białowieskiej otwierają questy – ciekawa oferta przygotowana przez Starostwo Powiatowe, skierowana do miłośników przygód, turystyki aktywnej  oraz pasjonatów lokalnych opowieści. Questing polega na przejściu nie-oznakowanej trasy wg wskazówek zawartych w rymowanym tekście. W trakcie questowej wyprawy na uczestnika czekają różne niespodzianki – wskazówki zawarte w tekście oraz rozwiązane zagadki zaprowadzą do miejsca skarbu. Kiedy dotrzemy już do skrzyni skarbu, podzielmy się wrażeniami w księdze, a pieczęć odbijmy na swojej karcie jako dowód przejścia questu. Questy o różnorodnej tematyce – przyrodniczej, kulturowej lub historycznej ukazują piękno regionu. W rymowanych wierszykach ujęto ciekawostki, opowieści, legendy o każdej z gmin powiatu hajnowskiego. Przykładowo, w Narwi podążymy śladami królowej Bony, w Narewce odkryjemy historię żydowskiej społeczności, w Czyżach poznamy charakterystykę drewnianej architektury, zaś w Hajnówce quest przeniesie nas do dwudziestolecia międzywojennego, kiedy miasto było prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu drzewnego.

Questing to doskonała propozycja spędzenia wolnego czasu dla wszystkich – dla młodzieży ze szkół to forma poznania swojej małej ojczyzny oraz spędzenie lekcji w sposób nietypowy (J), dla turystów pozwoli odkryć ciekawostki regionu, dla rodzin stanowi pomysł na fajne popołudnie; bez względu na wiek i miejsce zamieszkania wycieczki trasami questu dostarczą dużą dawkę emocji i zabawy.

Starostwo Powiatowe w Hajnówce zaprasza do wspólnej zabawy. Konkurs trwa do 8 czerwca 2015 r., polega na przejściu minimum 3 questów wybranych spośród 15. dostępnych tras w regionie Puszczy Białowieskiej  oraz wykonaniu minimum 2. zdjęć stanowiących odpowiedź „moje przygody na questowej trasie". Premiowane będą fotografie dokumentujące moment rozwiązanie questu, poszukiwanie skarbu, przejście/przejechanie poszczególnych tras questu. Zdjęcia powinny przedstawiać ludzi na trasie questu.

Ulotki z questami są dostępne w Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej przy ul. 3 Maja 45 w Hajnówce oraz w Wydziale Promocji i Rozwoju Starostwa w Hajnówce pok.4 przy ul. Zina 1 lub do pobrania na stronach www.powiat.hajnowka.pl/ctrpb/questing_w_puszczy_bialowieskiej i www.lot.bialowieza.pl

 

Szczegóły w regulaminie.

Organizatorzy do udziału zapraszają, mnóstwo nagród dla zwycięzców mają!

Starostwo Powiatowe w Hajnówce www.powiat.hajnowka.pl

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2015-04-23 11:14:03

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook