Przedstawienie „Opowieść o dobrym sercu” białostockiej grupy teatralnej „Co nieco”

Data: 2015-05-11

Spektakl białostockiej grupy teatralnej „Co nieco” to jedna z propozycji przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce w ramach obchodów XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Przedstawienie „Opowieść o dobrym sercu”, dedykowane oczywiście najmłodszym czytelnikom, dostarczyło nie lada emocji dzieciom z hajnowskich szkół, które licznie przybyły do biblioteki. Teatr to jedna z ważniejszych form pozwalająca dzieciom obcować z kulturą wyższą, co więcej, każda z inscenizacji teatru „Co nieco” niesie ze sobą przekaz moralny, który z łatwością dociera do małych odbiorców. „Opowieść o dobrym sercu” to historia stracha na wróble, który ratuje życie zranionemu bocianowi Kubie. Pomoc okazana ptakowi, a także decyzja podjęta przez stracha na wróble by oddać mu wolność, to przejaw jego wielkiego, dobrego serca. Postawa taka uczy dzieci empatii i bezinteresowności w codziennym życiu, a także uwrażliwia je na niesienie pomocy słabszym i potrzebującym.

Tradycyjnie spektakl spotkał się z ciepłym i entuzjastycznym przyjęciem dzieci, które ze wzruszeniem oglądały „Opowieść o dobrym sercu”. Lalki i rekwizyty teatralne wykorzystane w inscenizacji, efekty dźwiękowe wywarły ogromne wrażenie na naszych małych gościach.

 

Data ostatniej zmiany: 2015-05-13 14:48:13

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook