EKOPAKA

Data: 2015-09-07

EKOPAKA  - edukacja ekologiczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego

Sukcesem dla Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zakończył się nabór bibliotek do programuedukacyjnego „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Hajnówka znalazła się na liście 50 zakwalifikowanych do projektu z 370 bibliotek z całej Polski.

Jest to pierwsza ogólnopolska edycja programu „EkoPaka” realizowanego przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. Nie jest to jednak pierwsze działanie w ramach publicznej kampanii edukacyjnej. Na co dzień Interseroh realizuje projekty zarówno dla młodych odbiorców, jak i działania edukacyjne dla przedsiębiorstw. Jednym priorytetów Interseroh jest zamykanie tzw. cyklu życia produktów i materiałów. Edukacja ekologiczna pomaga przedstawić ten temat w szerszym kontekście: oszczędności, ochrony środowiska, odpowiedzialności. Przesłanie brzmi: kupuj rzeczy tylko wtedy, gdy absolutnie ich potrzebujesz. Gdy z kolei wyrzucasz odpady – staraj się zrobić wszystko, aby jak największa część mogła zostać ponownie wykorzystana – podkreśla Anna Grom członek Zarządu Interseroh w Polsce. Zapraszamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku

EkoPaka” to program edukacji ekologicznej realizowany z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pod hasłem „EkoPaka Zamykamy Obieg” organizator akcji zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

W początkach lipca  nasza Biblioteka otrzymała pierwszą EkoPakę, w której znalazły się materiały edukacyjno-zabawowe, których tematem jest drewno. EkoPaka to gry edukacyjne, artykuły plastyczne, zabawki i scenariusze zajęć dla dzieci przygotowane przez specjalistów z Fundacji Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego.

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego serdecznie zaprasza zorganizowane grupy na zajęcia dla dzieci które będą realizowane w bibliotece w oparciu o pierwszą EkoPakę. Będziemy wspólnie z dziećmi w wieku przedszkolnym i tymi, które dopiero zaczęły chodzić do szkoły, poznawać czym jest drewno. Poprzez gry i zabawy uczestnicy dowiedzą się:czym charakteryzuje się drewno jako surowiec? jakie opakowania są produkowane z drewna? gdzie wyrzucać zużyte drewniane opakowania, zabawki itp.? jak poddać zużyte drewno recyklingowi i co wtedy powstanie?

 

                                                                                                                      Alla Gryc

Data ostatniej zmiany: 2015-09-07 21:39:45

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook