Lekcja biblioteczna

Data: 2015-09-14

14 września 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hajnówce odbyła się lekcja biblioteczna na temat „Zarys dziejów książki”. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej Nr 6 w Hajnówce wraz z wychowawczynią panią Moniką Sadowską-Kot. Lekcja połączona była z prezentacją multimedialną ukazującą rozwój książki od czasów antycznych do współczesności. Celem spotkania było przybliżenie  uczniom  podstawowych zagadnień dotyczących historii książki. Uczniowie mieli możliwość poznania różnych form  książki, dowiedzieli się, co to są np. inkunabuły, starodruki czy rękopisy. Ciekawym elementem zajęć była możliwość obejrzenia najciekawszych wydawnictw znajdujących się w zbiorach biblioteki m. in. książki napisanej alfabetem Braille'a czy też Kroniki Zakładów Przemysłu Drzewnego. Lekcję zakończył quiz sprawdzający znajomość pojęć omawianych w trakcie zajęć, a jego zwycięzca otrzymał w nagrodę zestaw książek.

Dziękujemy pani Monice Sadowskiej-Kot za zachęcanie uczniów do uczestnictwa w naszych poczynaniach mających przybliżyć historię piśmiennictwa.

Agnieszka Kazberuk

Data ostatniej zmiany: 2015-09-25 12:55:06

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook