Czytak Plus

Data: 2015-10-15

Książki dla osób niewidomych i słabo widzących w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce

W trosce o czytelników słabo widzących i niewidomych Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2015” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia biblioteka wypożycza Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Biblioteka dzięki uprzejmości Stowarzyszenia "Larix" otrzymała bezpłatnie także pakiet 1006 cyfrowych książek mówionych, których można posłuchać na urządzeniu Czytak.

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Larix” nawiązanej w ramach projektu  i wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Druki do pobrania:

- Regulamin

- Oświadczenie

Alla Gryc

 

Data ostatniej zmiany: 2015-10-15 16:41:08

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook