Dzień Kobiet w Klubie Młodych Mam

Data: 2016-03-08

Klub Młodych Mam to nowa inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej im.  dr T. Rakowieckiego w Hajnówce. Pomysł na taką formę spotkań narodził się w głowach bibliotekarek, ale przede wszystkim młodych mam, które starają się łączyć  wychowanie dzieci  z pracą zawodową. Potrzeba rozmowy, wymiany doświadczeń, ale  przede wszystkim temat macierzyństwa we wszystkich jego aspektach, to cecha wspólna łącząca wszystkie kobiety-matki.

Dotychczas miały miejsce cztery spotkania klubu, odbyły się one w przyjaznej i pełnej otwartości atmosferze, zawarło się wiele nowych znajomości. Klubowiczki miały możliwość rozmowy z doulą – Jowitą Romaniuk, wykształconą i doświadczoną również w swoim macierzyństwie kobietą, zapewniającą ciągłe niemedyczne, fizyczne, emocjonalne i informacyjne wsparcie dla matki i rodziny na czas ciąży, porodu i po porodzie. Dzięki niej panie poznały zalety noszenia dziecka w chuście, ich rodzaje i technikę wiązania. Mamy wymieniły się doświadczeniami na temat chustowania i noszenia dzieci w nosidełkach. Gościliśmy także stomatologa – Natalię Bołtromiuk, prywatnie mamę dwójki dzieci. Rozmawiałyśmy o higienie jamy ustnej naszych pociech, technice mycia zębów, przygotowaniu dzieci do wizyty u dentysty i aparatach ortodontycznych. Przy okazji podzieliłyśmy się refleksjami i doświadczeniami swoimi i swoich dzieci. Mama – stomatolog opowiadała  o wpływie długiego korzystania ze smoczka i butelki na zgryz.

Dzień Kobiet był doskonałą okazją do rozmów na temat pielęgnacji urody, zaprosiłyśmy Justynę Popow-Suszcz, eksperta medycyny estetycznej, właścicielkę gabinetu Beauty Sphere, ale przede wszystkim mamę trzylatki. Klubowiczki poznały najnowsze trendy kosmetologii medycznej i medycyny estetycznej. Padło wiele pytań dotyczących zabiegów laserowych na twarz i ciało, depilacji laserowej i makijażu permanentnego. Nasza ekspertka zdradziła też podstawy zbilansowanej diety, która pomoże mamom utrzymać wiotką i smukłą sylwetkę na wiosnę.

Z okazji święta płci pięknej przybyłe mamy dostały na pamiątkę publikację „Hajnówka w starej fotografii”. Niespodzianką przygotowaną przez ekspertkę był voucher na darmową komputerową diagnostykę kosmetologiczną skóry twarzy nowoczesnym urządzeniem - ANALIZER NATI oraz na zabiegi ze zniżką.

Dopełnieniem rozmów prowadzonych przez młode mamy są wystawy książek tematycznych, poradników przydatnych dla mam i prasy kobiecej. Dzieci towarzyszące mamom mają możliwość skorzystania z przyjaznego kącika zabaw, oglądania książeczek, a przede wszystkim zawarcia nowych znajomości z rówieśnikami.

Namawiamy wszystkie mamy, które chcą razem ze swoją pociechą miło spędzić czas na rozmowie i zabawie, do udziału w spotkaniach klubu. Zapraszamy również przyszłe mamy i Panie planujące ciąże.

Dziękujemy wszystkim naszym – ekspertkom, które dotychczas dzieliły się z nami swoją wiedzą, licząc na fachową pomoc i wsparcie kolejnych Pań, które zechcą spotkać się w kobiecym gronie.

Zachęcamy też wszystkie hajnowskie mamy do korzystania z usług:

- Douli - Jowity Romaniuk minyniny.blogspot.com

- Stomatologa – Natalii Bołtromiuk boltromiuk.dentysta-stomatolog.com

- Eksperta medycyny estetycznej - Justyny Popow-Suszcz www.beautysphere.com.pl

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 29 marca (wtorek) o godz. 16.30 w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego. Naszym gościem będzie Justyna Samojlik, pedagog- terapeuta z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Hajnówce.

Tekst i zdjęcia: Barbara Frankowska, Joanna Kisielewicz, Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-03-10 16:13:14

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook