Dyskusyjny Klub Książki

Data: 2016-04-24

Miło nam poinformować, że Pan Adam Klupczyński, uczestnik Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce, został laureatem konkursu Instytutu Książki na najlepszą recenzję w kategorii dorosłych. Recenzja książki „Powolny Człowiek", Johna Maxwella Coetzeego jest dostępna pod linkiem: http://www.instytutksiazki.pl/recenzje,aktualnosci,34608,powolny-czlowiek.html Poniżej przedstawiamy nagrody książkowe Instytutu Książki, którymi został uhonorowany pan Adam Klupczyński.

Dyskusyjny Klub Książki tworzą czytelnicy, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działa w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Klubowicze spotykają się w bibliotece raz w miesiącu, żeby dyskutować o wcześniej wybranej i przeczytanej książce. Uczestnikiem DKK może być każdy, kto lubi czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie. Na spotkaniach rozmawia się o wrażeniach z przeczytanej lektury, o najciekawszych i najśmieszniejszych przygodach tytułowych bohaterów, o tym dlaczego warto tę książkę przeczytać i polecić ją innym. Klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji literackich ani znać się na literaturze. Najważniejsze jest wrażenie, jakie wywarła na nich przeczytana książka, dyskutują o niej i piszą jej recenzje.

Hajnowski Dyskusyjny Klub Książki stanowi grupa niezwykłych czytelników, kochających książki. Spotkania, odbywające się raz w miesiącu, to  rozmowy o książkach, to przyjemność czerpana z dyskutowania o literaturze, to kontakt z literaturą współczesną polską i obcą, to także rozmowy o książkach nagradzanych przez krytyków literackich i czytelników.

Na takich samych zasadach działa w bibliotece DKK dla dzieci, wzbogacony o warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy utrwalają na rysunkach najważniejsze dla nich wydarzenia i bohaterów. Prace klubowiczów są eksponowane w bibliotecznej Galerii Małego Artysty.

Sukcesem hajnowskiego klubu są nagrody jego uczestników, oraz udział w ważnych wydarzeniach literackich w kraju. Moderatorem DKK dla dzieci jest Alicja Moroz, DKK dla dorosłych moderuje Joanna Kisielewicz, przy wsparciu merytorycznym i organizacyjnym Agnieszki Kazberuk i Barbary Frankowskiej. Wszystkim Paniom składam wyrazy uznania i najserdeczniejsze podziękowania za wielkie zaangażowanie w działalność DKK i rozwój czytelnictwa w Hajnówce.

Zapisy do DKK-  można zgłosić osobiście w bibliotece, wysłać zgłoszenie na adres e-mail: mbphajnowka@poczta.onet.pl lub zgłosić telefonicznie pod numerem 85 682 2969.

                       

Alla Gryc

Data ostatniej zmiany: 2016-04-26 12:21:54

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook