Kultura Na Widoku - plakaty w Bibliotece?

Data: 2016-09-01

 

Kultura na widoku to multimedialny projekt Fundacji Legalna Kultura. który daje dostęp do legalnych zasobów źródeł kultury w Internecie. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
 
Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego eksponuje plakaty na których są umieszczone linki i kody QR z których można pobrać na telefon i inne urządzenia mobilne – wybrane utwory. Tytuły prezentowane na plakatach i inne zasoby będą dostępne bezpłatnie lub w bardzo niskiej cenie od 1 września do 9 października.
 
Sercem projektu jest strona internetowa. Niezależnie od preferencji i miejsca zamieszkania – ponad wszelkimi barierami – wszyscy mogą korzystać z bogatej oferty kulturalnej, ponieważ wszystkie utwory są dostępne również na www.kulturanawidoku.pl.
 
Łącznie na regałach, plakatach, citylightach i stronie internetowej Kultury Na Widoku będzie można znaleźć 275 filmów i spektakli teatralnych, 257 albumów muzycznych, 386 książek, 43 gry komputerowe oraz 97 wirtualnych spacerów po najciekawszych muzeach i galeriach świata. Portal, udostępnia ponad 1100 treści multimedialnych, po które można sięgnąć w każdej chwili – w bibliotece, w parku na ławce, w domowym fotelu, w kawiarni, samochodzie, na plaży.
 
Z muzycznych nowości dostępna jest płyta 1976: A Space Odyssey Zbigniewa Wodeckiego z Mitch & Mitch, Annoyance and Disappointment Dawida Podsiadły i ścieżka dźwiękowa z ostatniego sezonu Gry o tron. Wielbiciele dobrego kina będą mogli obejrzeć m.in. Pokój Lenny'ego Abrahamsona i Małego Księcia Marka Osborne'a. Na wirtualnej półce Kultury Na Widoku nie zabraknie bestsellerowej powieści Dziewczyna z pociągu autorstwa Pauli Hawkins. Amatorzy gier komputerowych będą mogli pobrać z legalnego źródła m.in. This War of Mine.
 
W roku Krzysztofa Kieślowskiego przygotowano specjalną kolekcję dla fanów tego wybitnego artysty i dla tych wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z jego twórczością. Znajdzie się w niej 16 filmów, m.in. Przypadek, Amator i trylogia Trzy kolory, oraz albumy z muzyką filmową.
 
Dzięki multimedialnemu projektowi Kultura Na Widoku w dowolnym czasie i miejscu można zwiedzić muzea i galerie całego świata. MOMA, Galeria Uffizi i Ermitaż stoją otworem.
 
Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Czytelnie internetowe umożliwiają dostęp do legalnej kultury dzięki projektowi Kultura na Widoku. Takiej okazji nie można przegapić.
 
Alla Gryc

 

Data ostatniej zmiany: 2016-08-29 13:33:29

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook