Czy smoczek jest „be”? – wykład logopedy Pani Justyny Pietryczuk w Klubie Młodych Mam

Data: 2016-11-15

15 listopada w bibliotecznym Klubie Młodych Mam mieliśmy przyjemność gościć Panią Justynę Pietryczuk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce. Nasza ekspertka to logopeda i audiolog zajmująca się zawodowo pracą z dziećmi z wadami wymowy i deficytami słuchu. Skala problemu jest na tyle poważna, że frekwencja na spotkaniu i zainteresowanie tematem było spore.
Wykład i prezentacja multimedialna nt. „Specyfiki psychofizycznego rozwoju dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa  i profilaktyki zaburzeń mowy” wprowadził klubowe mamy w problematykę zaburzeń mowy, ich podłoża, sposobów zapobiegania, tak, by w przyszłości nasze dzieci mogły pochwalić się prawidłową wymową, pozbawioną najczęstszych dysfunkcji. Nasza prelegentka w dokładny i obrazowy sposób omówiła rozwój dziecka w wieku od 0 do 3 lat, podpowiedziała również, jak aktywnie go wspierać,  aby uniknąć późniejszych problemów z aparatem mowy.
Mamy, korzystając z okazji spotkania ze specjalistą, zadawały nurtujące je pytania, na które Pani Justyna chętnie odpowiadała. Nasze spotkania są zawsze okazją do wymiany doświadczeń, dlatego i  tym razem klubowiczki dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat wad wymowy i pomocy logopedycznej.  
Dziękujemy Pani Justynie Pietryczuk za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę. Liczymy na kolejne spotkania, tym bardziej, że „nowych” mam i ich pociech stale przybywa. Zachęcamy również do brania udziału w działaniach Klubu Młodych Mam realizowanych w ramach projektu „Kreatywni rodzice angażują okolice”. Najbliższa inicjatywa to warsztaty z masażu metodą Shantala, które odbędą się w sobotę 26 listopada o godzinie 10.00, a ewentualne zapisy na działania projektowe w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce.

Joanna Kisielewicz

Fot. Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-11-22 22:11:37

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook