15 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Data: 2017-01-09

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Hajnówce spotkała się po raz kolejny z dużym poparciem społecznym. Wiodącym organizatorem WOŚP jest grupa nauczycieli z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Hajnówce. Sztab Orkiestry mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce przy ul. 3 Maja 45.
Pierwsze spotkania organizacyjne odbyło się 14 listopada. Zgłosili się uczniowie hajnowskich szkół, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku i mieszkańcy miasta. Odbyło się siedem spotkań organizacyjnych w których uczestniczyło   234 wolontariuszy.
Miasto podzielono na okręgi objęte działaniami WOŚP i wyznaczono wolontariuszy do poszczególnych okręgów. Wolontariusze zgłoszą się po odbiór puszek i identyfikatorów do Miejskiej Biblioteki Publicznej 14 stycznia o godz. 14.00.
9 grudnia – 9 stycznia - zbiórka książek na kiermasz WOŚP w Miejska Biblioteka Publiczna
15 stycznia - Nordic Walking z udziałem Uniwersytetu III Wieku. (godz. 13.00 - Parku Wodny)
9 -15 stycznia  - kiermasz książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej (od godz. 8:00 – do 15.00)
15 stycznia  - kiermasz zabawek, malowanie twarzy za symboliczną 1 zł, zabawa dyskotekowa i karaoke dla dzieci i rodziców, robienie zdjęć foto-budka wstęp 10zł bez ograniczeń Hula-Kula Centrum Zabaw dla Dzieci. (od godz. 11:00 – do 19.00)
15 stycznia - pomiar cukru, saturacji i mierzenie ciśnienia. Lekcja pierwszej pomocy. Porady zdrowotne. Pielęgniarki SP ZOZ ( godz. 9.30 - 12.00 oraz 14.00 - 16.30)  w Parku Wodnym.
15 stycznia - Fundacja ONI TO MY - przedstawienie „Hanulka i Wiedźma”  Zespół Szkół Zawodowych ul. 3 Maja (godz. 13.00)
15 stycznia  - Grupa "Dziki Wschód" ASG Hajnówka – Galeria Hajnówka - w namiocie  ogólnodostępna strzelnica replik ASG, obok wata cukrowa. (od godz. 8:00 – do 16.00)

Data ostatniej zmiany: 2017-01-10 09:31:06