DKK dla dzieci

Data: 2017-03-25

Dnia 25.03.2017 r odbył się kolejny w tym roku Klub DKK dla dzieci. Na spotkaniu była omawiana jedna z wielu książek Marcina Brykczyńskiego ''12 znaków Zodiaku ''. Mali miłośnicy literatury dowiedzieli się, skąd pochodzą nazwy znaków Zodiaku i dlaczego jest ich dwanaście. Każdy z uczestników przeczytał z książki Pana Brykczyńskiego humorystyczny wierszyk na temat swego znaku Zodiaku. Sporo przy tym było śmiechu i radości, bo np. dlaczego Janka znakiem zodiaku jest „Panna”, kiedy jest chłopakiem, a Amelia jest „Lwem”,  choć nie ma grzywy, a Ania „Bliźniakiem” - mimo, że nie ma ani siostry, ani brata bliźniaka. Każdy Klubowicz został uhonorowany znaczkiem swego Zodiaku. Znaczkiem został również obdarzony Miś, który przybył z Jankiem i Michałem prosto z fabryki Misiów. 
Janek – Panna:
„Moi drodzy, oto Panna, Skromna, czysta i staranna”, 
Michał i Blanka – Waga:
 „Przy tym, jak to czasem bywa,
Jest wygodna i leniwa”,
Amelia i Ania – Lew:
„Choć natura z gruntu szczera,
nieraz pycha go rozpiera”,
Ania – Bliźnięta:
 „Wiele spraw wciąż mają w głowie;
często kończą je w połowie”,
Iza – Strzelec:
 „Optymizmu ma bez liku,
nie zna krętactw zdrad, uników”.
Po zakończeniu rozmów o książce dzieci wykonały rysunki  swoich znaków Zodiaku oraz narysowały swój gwiazdozbiór. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Mam nadzieję, że dzieci zachęcą rodziców aby popatrzeć w rozgwieżdżone niebo i odnaleźć swój gwiazdozbiór. W tym dniu małych klubowiczów czekała niespodzianka - wykonywanie świątecznych pocztówek. Wszyscy się ucieszyli i wzięli się do pracy, już wiedzieli dla kogo przeznaczą świąteczne kartki. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i ustaliliśmy, że spotykamy się 29.04.2017 o godz. 11.00 , będziemy opracowywać książkę norweskiego pisarza Sveina Nyhusa ''TATO!''. Do zobaczenia.
Maria Kuryło -moderator DKK
fot. Alicja Moroz

 

Data ostatniej zmiany: 2017-04-18 22:46:50

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook