Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce.

Data: 2017-05-29

Szkolenia Bibliotekarzy są podstawą doskonalenia zawodowego i ich rozwoju osobistego, a tym samym poprawy jakości usług bibliotecznych i działalności Biblioteki. Bibliotekarze MBP w Hajnówce uczestniczą w webinariach organizowanych w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, szkoleniach organizowanych przez Podlaski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy, Książnicę Podlaską, Bibliotekę Narodową, Instytut Książki i wielu  innych.
Nowym, niezwykle twórczym doświadczeniem były  dwa szkolenia zorganizowane przez naszą Bibliotekę w partnerstwie z Podlaskim Oddziałem SBP i Książnicą Podlaską w Białymstoku. Seminarium „Biblioteka inspiruje”  odbyło się w Tygodniu Bibliotek 2016 r. Gościliśmy przedstawicieli władz samorządowych, bibliotekarzy powiatu hajnowskiego, oraz dyrektorów i przedstawicieli bibliotek z Łap, Łomży i Moniek..
W grudniu odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe „Biblioteka bez barier”, poświęcone prezentacji środowisku bibliotekarskiemu form pracy naszej biblioteki  podejmowanej na rzecz osób niewidomych. Gościem honorowym była pani Agnieszka Kwolek – prezes Stowarzyszenia Niewidomych im. H. Ruszczyca w Warszawie, Pani Alicja Leoniuk – prezes Hajnowskiego Koła Niewidomych oraz Instruktor Metodyczny Książnicy Podlaskiej mgr Anna Żarska-Kopras, która przedstawiła nowatorskie formy pracy z czytelnikiem autystycznym. W obu seminariach jako prelegentki wystąpiły również pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce – , Dyrektor Alla Gryc, starszy kustosz Agnieszka Karczewska i starszy kustosz – Agnieszka Kazberuk i Starszy kustosz – Joanna Kisielewicz
Wymianie do świadczeń zawodowych służą także wycieczki integracyjne, między innymi z naszym udziałem, do biblioteki w Sejnach. Zwiedzanie Sejn, ich obiektów sakralnych i turystycznych oraz Muzeum Czesława Miłosza w Krasnogrudzie było ciekawym doświadczeniem, także zawodowym.
Pod patronatem SBP organizowaliśmy w Hajnówce duże akcje czytelnicze, tj. „Czytamy w podróży”  (Fundacja Herberta) oraz Narodowe Czytanie, któremu rokrocznie patronuje Burmistrz Miasta Hajnówka pan Jerzy Sirak. Zorganizowaliśmy w Hajnówce święto poezji, połączone z promocją książki „Najpiękniejsze wiersze o miłości”, wydanej staraniem bibliotekarzy MBP w Hajnówce w ramach ogólnopolskiego konkursu literackiego.  
Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego współpracuje z Podlaskim Oddziałem Stowarzyszenia Bibliotekarzy i Polskim Związkiem Bibliotek. Starszy Kustosz mgr Alicja Karczewska reprezentowała Hajnowskie Koło SBP w Książnicy Podlaskiej na Zjeździe  Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddziału Okręgu Białostockiego.

Alla Gryc
  


 

 

 

 

Data ostatniej zmiany: 2017-05-29 09:19:53

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook