Warsztaty plastyczne Klubu Młodych Mam

Data: 2017-08-21

Warsztaty plastyczne w „Kawiarni Lipowart” to kolejna z propozycji zajęć zorganizowanych przez biblioteczny Klub Młodych Mam w ramach projektu „Rodziny na start”, realizowanego ze środków Programu „#DziałajLokalnieX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Idea „Rodzin na start” to przede wszystkim nacisk na wspólne spędzanie czasu z dziećmi. Ponadto, zależało nam, aby nasze pociechy, które jak to się żartobliwie określa, szybciej zdobywają umiejętność obsługi urządzeń elektronicznych takich jak tablet, telefon czy komputer, ćwiczyły  sprawność swoich rąk rysując kredką czy poprawnie posługując się nożyczkami. Rysowanie, malowanie, wycinanki, wyklejanki i innego rodzaju techniki plastyczne są najlepszym sposobem na wypracowanie w dzieciach zdolności manualnych, ale także, przy okazji ćwiczą i rozwijają ich koncentrację i wyobraźnię.
Warsztaty w Kawiarni Lipowart  prowadzone przez Panią Ewę Szwed , zorganizowane były dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych. Jako pierwsze swoje umiejętności doskonaliły nasze „starszaki”, które 21 sierpnia 2017 r., pod okiem Pani Ewy ozdabiały drewniane łopatki kuchenne poznając i posługując się różnymi technikami artystycznymi. W międzyczasie dzieci relaksowały się w przytulnej przestrzeni kawiarni Lipowart, która przez swój artystyczny klimat na pewno inspiruje i rozwija wyobraźnię  przebywających tam dzieci, ale i nie tylko. Mamy, które dwa dni później towarzyszyły maluchom, wspomagając je podczas wykonywania obrazków w wykorzystaniem kolorowego papieru, bibuły, z zachwytem przypatrywały się dekoracjom i innym elementom wyposażenia kawiarni, które własnoręcznie wykonała Pani Ewa. Piękne, kolorowe, szmaciane lalki i pluszaki, konik na biegunach czy indiańskie tipi, swoją niepowtarzalnością i pomysłowym wykonaniem zdobyły serca nie tylko dzieci, które nie mogły oderwać się od zabawy. Harce i zespołowa praca to niezastąpione elementy prawidłowego rozwoju każdego dziecka, dlatego cieszymy się, że mogłyśmy to zapewnić klubowym mamom i ich pociechom. Raz jeszcze dziękujemy Pani Ewie za poświęcony nam czas i solidną dawkę inspiracji na dalsze rozwijanie talentów naszych dzieci.

Joanna Kisielewicz
Fot. Marzena Niewiadomska

 

Data ostatniej zmiany: 2017-08-24 21:10:54

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook