Poczytaj mi mamo!

Data: 2017-08-17

„Poczytaj mi mamo” to cykl czterech spotkań, które odbędą się w sierpniu i wrześniu 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego, w ramach współpracy z hajnowską Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Zajęcia prowadzone przez Panią pedagog Justynę Samojlik mają  zapoznać i oswoić rodziców z nowymi, ciekawymi pozycjami wydawniczymi dedykowanymi dzieciom. Aktualna oferta jest niezwykle bogata i urozmaicona; piękne, kolorowo i bogato ilustrowane pozycje z literatury dziecięcej przyciągają nie tylko wzrok i uwagę najmłodszych, ale sprawiają też, że rodzic często staje przed trudnym wyborem, którą książkę wypożyczyć lub kupić dziecku.
 Pani Justyna Samojlik chciała zaprezentować szeroki wachlarz książek nie tylko pięknie wydanych, ale przede wszystkim wartościowych, które wniosą ogromny wkład w rozwój naszych dzieci. Cykl rozpoczęła prezentacją książek obrazkowych, zwanych fachowo picture book’ami, które sprawdzą się w pracy z dziećmi od najmłodszych lat. Książki te, których obecnie na rynku wydawniczym jest bardzo dużo, za pomocą bogato ilustrowanych, skupionych na detalach, a przede wszystkich pozbawionych zupełnie tekstu stronach, oswajają dziecko ze światem, uczą koncentracji i spostrzegawczości. Jest to doskonałe przygotowanie do kolejnego kroku w rozwoju czytelniczym dziecka, jakim jest skupienie jego uwagi na czytanym, najczęściej jeszcze przez rodzica, tekście. Mamy i dzieci obecne na pierwszym spotkaniu (17.08.2017) miały okazję obejrzeć  najciekawsze z przygotowanych przez Panią Justynę picture book’ów. Jej wskazówki, jak ukierunkować dziecko do najefektywniejszego kontaktu z tego typu wydawnictwem, przydadzą się na pewno mamom poszukującym pomysłu jak rozbudzić w małym dziecku pasję czytania. Na zakończenie, każde z dzieci wraz z rodzicem wykonało własną ilustrację inspirowaną ideą książki obrazkowej, wykorzystując do tego różne techniki plastyczne i fragmenty starych czasopism.
Joanna Kisielewicz
Fot. Elżbieta Zarembska

Data ostatniej zmiany: 2017-08-24 21:20:39

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook