Spotkanie z doradcą przedsiębiorczości i analitykiem finansowym

Data: 2017-10-25

Spotkanie warsztatowe z doradcą przedsiębiorczości i analitykiem finansowym – Panią Alicją Orzechowską to kolejne z działań hajnowskiego Klubu Młodych Mam, ma otworzyć rodzinom, a w szczególności matkom, szansę na powrót na rynek pracy po urlopie macierzyńskim. Własna działalność gospodarcza to niekiedy idealne rozwiązanie dla matek, które muszą dzielić swój czas pomiędzy rodzinę a pracę. Nasza ekspertka, która zawodowo zajmuje się doradztwem i wsparciem przyszłych przedsiębiorców, w trakcie warsztatów starała się przybliżyć klubowym mamom najważniejsze zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Pani Alicja, która jest żywym przykładem osoby, która odnalazła satysfakcję i stabilizację właśnie na przysłowiowym „swoim etacie”, opowiedziała o szansach i możliwościach uzyskania wsparcia finansowego i dotacji z Unii Europejskiej. Prawne aspekty prowadzenia własnej firmy to kolejny temat poruszony w trakcie warsztatu. Sporo miejsca poświęcono rozmowom nad pomysłem na własny biznes, co bardzo często jest problemem w małych miejscowościach. Znalezienie odpowiedniego targetu, zwanego prościej grupą docelową, to podstawowe pytanie, na które starały się odpowiedzieć panie zebrane na szkoleniu. Potencjał osobisty to niezwykle ważny element każdego pomysłu na biznes, bo ważne jest, by to co chcemy robić sprawiało nam przyjemność i dawało satysfakcję. Warto zatem przeanalizować swoje plany i pomysły, kierując się cennymi uwagami i wskazówkami naszego doradcy. Szkolenie zainspirowało klubowe mamy do działania, co więcej, chciałyby kontynuować tego typu spotkania, tworząc swoistą grupę wsparcia dla przyszłych przedsiębiorczyń.
Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Rodziny na start!”  dofinansowanego ze środków Programu „#DziałajLokalnieX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce.
Marzena Niewiadomska
Fot. Agnieszka Kazberuk 

 

 
 

Data ostatniej zmiany: 2017-11-05 08:09:43

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook