DKK dla dzieci

Data: 2018-02-24

24.02.2018 r. w Czytelni dla Dzieci zebrali się mali miłośnicy książek na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o tym, że już niebawem skończy się zima, ustępując miejsca długo wyczekiwanej porze roku - wiośnie. Lekturą towarzyszącą naszej dyskusji była książka Elżbiety Safarzyńskiej "Zielony las: Bajki mądrej Sowy" , a naszą uwagę skupiliśmy na opowiadaniu "Zimowa opowieść".
Tym razem klubowicze kolejno czytali fragmenty tekstu opowiadania, po wysłuchaniu którego wywiązała się dyskusja. Dzieci opowiadały o głównej bohaterce Wyderce i jej przyjaciołach. Ich niezwykłe przygody pomogły dzieciom zrozumieć, czym są przyjaźń, tolerancja oraz pomaganie i innym.
Jakie zabawy i przygody przeżyła Wyderka i Lisek? Jakie zwierzątka po drodze spotkali, kto udzielił im dobrych rad i wskazówek? Jakie dziwne rzeczy od kilku dni działy się w lesie? Do czego przyczyniły się ciepłe promienie słońca? Co stało się ze śniegiem? Jak wyglądał las po zmianie? Z czego cieszyły się leśne zwierzęta? Co chciały zorganizować w pierwszym dniu wiosny? O tym wszystkim klubowicze dowiedzieli się z opowiadania Elżbiety Safarzyńskiej. Zachęcamy do przeczytania innych książek tej autorki, np. o "Historii i przygodach Smoka Zenobiusza" , czy "Magiczny świat - Elfy, Jednorożce, Wróżki", które dostępne są w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Po słodkiej przerwie i obejrzeniu wystawki związanej z 190. rocznicą urodzin Juliusza Verne'a, mali klubowicze zajęli się tworzeniem prac. Do okna zaglądało cudowne, ciepłe słońce uprzyjemniając dzieciom  malowanie i rysowanie. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z ich pracami, które można oglądać w Czytelni dla Dzieci i Młodzieży. Do zobaczenia w marcu.
  


 

Data ostatniej zmiany: 2018-03-08 07:21:53

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook