Prawa dziecka

Data: 2018-05-22

Kim jest Rzecznik Praw Dziecka? Ile prawdy jest w powiedzeniu,  że „dzieci i ryby głosu nie mają”? Na te arcyważne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej Nr 4, którzy 22 maja 2018 r. odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Okazją do spotkania były prawa dziecka, na temat których trzecioklasiści chcieli dowiedzieć się czegoś więcej. Uczniowie poznali najważniejsze zapisy z Konwencji Praw Dziecka, wspólnie z bibliotekarką omówili prawa gwarantowane im w tym dokumencie, a bardzo pomocna okazała się być prezentacja multimedialna, która w przystępny, a niekiedy i  zabawny sposób opisywała niektóre z praw.

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania ze zbioru Joanny Olech „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”, które było świetnym nawiązaniem do tematu spotkania. Niespodzianką dla dzieci była niezwykła sztuka z repertuaru teatrzyku kamishibai pt. „Trzeba będzie…”. Sztuka w piękny i metaforyczny sposób opisywała siłę dziecięcych marzeń, ale także potwierdziła, jak niedoceniona często przez dorosłych mądrość ukryta jest w umysłach najmłodszych. Mamy nadzieję,  że zajęcia te  wzbogaciły wiedzę  i świadomość uczniów.

Data ostatniej zmiany: 2018-05-29 13:06:40

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook