Warsztat kosmetyczno-ziołowy z Katarzyną Enerlich

Data: 2018-07-28

W sobotnie popołudnie mieliśmy przyjemność gościć po raz drugi w naszej bibliotece pisarkę Katarzynę Enerlich. Pani Kasia jest autorką serii książek "Prowincja pełna...", cieszących się dużą popularnością wśród naszych czytelniczek. Tym razem przyjechała do nas w innej roli, jako propagatorka naturalnych kosmetyków i zdrowego stylu życia. W czasie prowadzonego przez nią warsztatu uczestniczki miały możliwość zrobienia kremu do twarzy i ciała, toniku i pasty do mycia. Do wyrobu kosmetyków użyto naturalnych składników: ziół, olejów, wody, mąki ryżowej i ziemniaczanej. Uczestniczki poznały dobroczynne dla urody i zdrowia właściwości ziół takich jak krwawnik, kocanka, nawłoć, nagietek, wrotycz. Zdobyły wiedzę na temat ich przetwarzania i robienia maceratów. Poznały proporcje jakie należy stosować w produkcji ekologicznych kosmetyków, a także sklepy internetowe, z usług których warto korzystać.
Już niedługo najnowsza książka Katarzyny Enerlich "Piękno z pól i łąk" będzie dostępna czytelnikom Wypożyczalni dla Dorosłych.
W zbiorach naszej biblioteki znajdują się także inne wydawnictwa książkowe o kosmetykach naturalnych. Zapraszamy do lektury.
Barbara Frankowska
   

Data ostatniej zmiany: 2018-08-03 12:48:01

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook