Teatrzyk Kamishibai w Klubie Młodych Mam

Data: 2019-04-04

Klub Młodych Mam w czwartkowe popołudnie zaprosił mamy z dziećmi w wieku przedszkolnym na teatrzyk Kamishibai „Czerwony Kapturek”.
Choć bajka o Czerwonym Kapturku znana jest już wszystkim przedszkolakom, to dzięki pięknie ilustrowanym kartom i ekspresyjnej interpretacji tekstu, wywarła na dzieciach ogromne wrażenie. Celem teatrzyku było przygotowanie dzieci do kontaktu nie tylko z tekstem literackim, ale przede wszystkim z obrazem, który odgrywa bardzo ważną role w przekazie kamishibai.
W dalszej części spotkania dzieci zabrały się do tworzenia ilustracji Czerwonego Kapturka techniką origami płaskiego koła. Jest to metoda składania papieru skierowana do najmłodszych zaczynająca od techniki jednego zgięcia, czyli złożenia koła na pół. Zajęcie to stworzyło atmosferę aktywności twórczej, dzieci z dokładnością i precyzją wykonały barwne prace, które następnie prezentowały w teatrzyku Kamishibai.
Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas sposoby spędzania czasu z dzieckiem zainspirują przybyłe mamy i  zostaną wykorzystane w czasie wspólnych zabaw w domu.

Barbara Frankowska

 

Data ostatniej zmiany: 2019-03-27 14:30:10

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook