Obchody Święta Niepodległości

Data: 2019-11-12

W tygodniu poprzedzającym 101. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę bibliotekę licznie odwiedziły dzieci z hajnowskich szkół i przedszkoli. Jak co roku hajnowska biblioteka przygotowała cykl spotkań akcentujących obchody Święta Niepodległości ph. „Mały patriota”.
Na wstępie prowadzące zaprezentowały krótki przegląd książek o tematyce narodowej. Pięknie wydane, uzupełnione ciekawostkami i ilustracjami publikacje zachęciły do wspólnego zgłębiania wiedzy o dziejach Polski i Polaków, w naturalny sposób rozjaśniając dzieciom nawet najbardziej zawiłe kwestie. Przegląd bogatej oferty wydawnictw był dobrym wstępem do rozmowy na temat ojczyzny, przy okazji sprawdził stan świadomości przedszkolaków i uczniów, który okazał się być nad wyraz dobry.
Świadomość narodowa i zagadnienia związane z patriotyzmem to kwestie trudne do zrozumienia, dlatego wprowadzając dzieci w problematykę warto sięgnąć po formy łatwo przystępne dla dzieci. Krótki filmik zaczerpnięty z zasobów Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały” w jasny i zrozumiały sposób objaśnił dzieciom pojęcia związane z symbolami narodowymi, takimi jak godło, flaga, hymn narodowy i uporządkował dzieciom podstawowe fakty dotyczące 11 listopada 1918 roku.
Najwięcej emocji przysporzyła zespołowa praca nad układanką godła Polski i wykonanie papierowych kotylionów.  Mamy nadzieję, że kotylion  w barwach biało-czerwonych będący narodowym symbolem Polaków, ozdobił nie jedną dziecięcą pierś w trakcie organizowanych akademii i apeli okolicznościowych.
Cieszymy się, że zajęcia o tematyce niepodległościowej, co roku cieszą się dużą popularnością i zyskują coraz większą aprobatę społeczną. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za obecność i zapraszamy do korzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej.

Data ostatniej zmiany: 2019-11-23 14:16:24

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook