Inscenizacja „Rzepka Juliana Tuwima na wesoło” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Data: 2019-12-05

5 grudnia 2019 r. na chwilę wnętrze Czytelni dla Dorosłych zamieniło się w teatralną scenę. I choć warunki nie do końca spełniały standardy sceniczne, to i tak czuło się w powietrzu emocje towarzyszące teatralnym premierom. W rolę aktorów wcieliły się dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych w ramach projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce ph. „Nie jesteś sam - świetlica podwórkowa”.

Pod bacznym okiem opiekunek – Pań Ewy Jarmoc i Agnieszki Panasiuk-Kaczoch, hajnowskie dzieci przygotowały zabawną inscenizację słowno-muzyczną do wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima. Scenografia, kostiumy, zaangażowanie debiutujących aktorów sprawiły, że publiczność nie kryła uśmiechu i nie szczędziła braw dzieciom. A te bawiły się wybornie wcielając się w role bohaterów „Rzepki”, a co najważniejsze, doceniły morał wiersza który przekonuje, że sukces każdego przedsięwzięcia tkwi we współpracy. Po zakończonej inscenizacji aktorzy i Panie Agnieszka i Ewa zachęciły wszystkich obecnych do wspólnej zabawy przy muzyce. Biblioteka nie zapomniała o drobnych upominkach dla dzieci, które miejmy nadzieję na długo zapamiętają ten dzień i wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy aktorom, Paniom Agnieszcze Panasiuk–Kaczoch i Ewie Jarmoc, za dostarczenie wszystkim obecnym ogromnej dawki dobrej zabawy i pozytywnej energii.

Joanna Kisielewicz

   

Data ostatniej zmiany: 2019-11-29 13:42:07

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook