Zaproś Babcię do biblioteki

Data: 2020-01-16

Biblioteczną tradycją stało się, że w styczniu, w przededniu Dnia Babci i Dziadka, Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego organizuje międzypokoleniowe spotkanie ph. „Zaproś Babcię do biblioteki”. Od kilku lat współpracujemy z nauczycielami szkół podstawowych, którzy na tę uroczystość wraz z dziećmi przygotowują program artystyczny dedykowany ukochanym babciom i dziadkom. W tym roku była to klasa II d ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Hajnówce. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Kamili Zin, zaprezentowały swoje umiejętności w montażu słowno-muzycznym „Bezpieczni zimą”.
Dziadkowie i babcie licznie przybyli do biblioteki na zaproszenie swoich wnucząt, które tego dnia ubrane na galowo z niecierpliwością wyczekiwały ich przyjścia. Uroczystość zainaugurowała  dyrektor biblioteki – Pani Maria Skwarczyńska, która powitała wszystkich gości i w ciepłych słowach opowiedziała o tej szczególnej relacji łączącej wnuki z dziadkami. Jednak to dzieci i ich spontaniczny, żywiołowy występ sprawiły, że na twarzach wszystkich gości zawitał szczery uśmiech. Drugoklasiści zaprezentowali się nie tylko ze strony recytatorskiej i aktorskiej, ale także dali popis szczególnych umiejętności tanecznych. Nie mogło zabraknąć oczywiście życzeń i prezentów, a także słodkiego poczęstunku, na który zaproszono wszystkich po zakończonym występie.
To świąteczne przedpołudnie upłynęło w wyjątkowej atmosferze – wyjątkowej jak miłość i relacje łączące dzieci z dziadkami. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym święcie, a nasz symboliczny prezent w postaci specjalnej zakładki do książek, niech będzie dowodem uznania za ich trud włożony w opiekę i wychowanie wnucząt.
Joanna Kisielewicz
Fot. Barbara Frankowska

Data ostatniej zmiany: 2020-01-21 10:59:51

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook