Spotkanie autorskie z Wojciechem Konończukiem i promocja książki „Sztuka przetrwania. Deportacje sowieckie z powiatu bielskiego 1940-1941”.

Data: 2020-10-22

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce zaprasza na spotkanie z Wojciechem Konończukiem i promocję książki  „Sztuka przetrwania. Deportacje sowieckie z powiatu bielskiego 1940-1941”. Spotkanie odbędzie się dn. 23 października 2020 r. (piątek), godz. 17.00 w Domu Nauczyciela, ul. Piłsudskiego 6.
Wojciech Konończuk – politolog i historyk, wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie. Specjalizuje się m.in. w tematyce polityczno-gospodarczej państw Europy Wschodniej, polityce zagranicznej Rosji i polityce historycznej.
Spotkaniu towarzyszyć będzie recital utworów patriotycznych w wykonaniu zespołu Zbigniewa Budzyńskiego.
Książka zawiera dwanaście relacji osób deportowanych na Syberię z powiatu Bielsk Podlaski w latach 1940-1941. Ukazują one losy przedstawicieli wszystkich przedwojennych warstw społecznych dotkniętych represjami – ziemian, leśników, policjantów, kupców żydowskich, nauczycieli, rzemieślników, zamożnych i biednych chłopów; katolików, prawosławnych, wyznawców religii mojżeszowej. Mikrohistoria tego regionu służy jako studium przypadku, pokazujące losy obywateli II RP pod okupacją sowiecką.

Książkę można nabyć na stronie księgarni internetowej IPN-u, pod linkiem: https://ipn.poczytaj.pl/index.php?szukaj=Sztuka+przetrwania.+Deportacje+sowieckie+z+powiatu+bielskiego+1940%E2%80%931941.+Relacje+zes%C5%82a%C5%84c%C3%B3w&akcja=pokaz_ksiazki&kategoria_szukaj=cala_oferta&id=best&limit=10&gdzie=tytul

Spotkanie organizowane w ramach projektu "Hajnówka dostępna - program dostępności miasta w sferach kultury i turystyki inspirowany rozwiązaniami włoskimi z miasta Matera"  projekt nr POWR.04.03.00-00-0132/18

Ze względu na panujące obostrzenia związane z epidemiczną strefą czerwoną, ilość osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu jest ograniczona, jednak na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej będziemy wydarzenie relacjonować na żywo.
Uczestników przybyłych na spotkanie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (maseczki lub przyłbice zapewnione we własnym zakresie), utrzymywanie dystansu społecznego oraz dezynfekcja rąk. Wstęp na podstawie oświadczenia o stanie zdrowia.


Data ostatniej zmiany: 2020-10-14 11:37:58

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook