Spotkanie z autorem serii książek dla dzieci "Żubr Pompik"

Data: 2009-11-20

Dla wielbicieli żubra Pompika to było niezapomniane spotkanie. 20 listopada w bibliotece dla dzieci czekały dwie nowe książki: „Zapach wiosny i inne historie" i „Letni zmierzch i inne opowieści".

„Żubr Pompik" to wspaniałe, mądre publikacje dla dzieci i nie tylko. Młody czytelnik wraz z głównym bohaterem - żuberkiem poznaje świat leśnych zwierząt. W opowiadaniach znajdziemy odpowiedzi na pytania: jak wyglądają niektóre zwierzęta, co jedzą i robią podczas różnych pór roku. Wszystko zostało opowiedziane w bardzo zabawny sposób. Całą serię książek wyróżnia coś szczególnego. Niezwykle barwne rysunki, wykonane przez samego autor,  przyciągają nawet dorosłych.

Tomasz Samojlik ma dwoje małych dzieci i bardzo dobrze wie jak dotrzeć do młodego czytelnika. Większość opowieści kończy się morałem. Nauką nie tylko dla leśnych przyjaciół Pompika, ale przede wszystkim dla nas samych.

Na zakończenie spotkania, autor obiecał, że to nie koniec przygód małego żuberka i jego rozbrykanej siostry.

 

Data ostatniej zmiany: 2013-08-29 11:04:09

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook