Promocja książki Tomasza Samojlika „Żubr Pompik. Kolory jesieni i pozostałe historie”.

Data: 2010-11-09

9 listopada 2010 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyła się promocja książki Tomasza Samojlika „Żubr Pompik. Kolory jesieni i pozostałe historie”. Wydawnictwo to jest czwartą z kolei częścią przygód tytułowego bohatera – Żubra Pompika.
W spotkaniu, które rozpoczęło się o godz. 16.00, wzięli udział czytelnicy w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz ich rodzice. Na początku pan Tomek odczytał na głos fragmenty najnowszych przygód swojego bohatera, po czym dzieci miały możliwość dzielenia się refleksami na temat wysłuchanych opowieści. Rozmowę urozmaicały ciekawe, a zarazem zabawne historie z życia zwierząt opowiadane zarówno przez autora, jak i małych czytelników.
Następnie wielbiciele Pompika zadawali naszemu gościowi nurtujące ich pytania dotyczące warsztatu pracy pisarza oraz jego dalszych planów literackich. Maluchy wykazywały ogromne zainteresowanie dalszym losem bohatera opowiadań, prosiły o napisanie kolejnych tomików z przygodami króla Puszczy Białowieskiej. Zgromadzeni czytelnicy dowiedzieli się od pana Tomka, że aktualnie przygotowuje on także książeczki opowiadające o perypetiach innych leśnych zwierząt, jednak na razie nie może zdradzić więcej szczegółów. Ta informacja została przez nich przyjęta z dużym entuzjazmem.
Na zakończenie pan Tomek przygotował dla uczestników miłą niespodziankę – każdy z nich otrzymał w prezencie najnowszy komiks jego autorstwa - „Żubr Żorż”. Pozycja ta wydana została przez Zakład Badania Ssaków Polskiej Akademii Nauk w ramach projektu „Kraina Żubra - Ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Life-Przyroda oraz przez Frankfurckie Towarzystwo Zoologiczne – Help for the threatened wildife.
Książeczka „Żubr Pompik. Kolory jesieni i pozostałe historie” będzie już wkrótce do nabycia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Osoby zainteresowane wcześniejszymi częściami przygód Żubra Pompika zapraszamy do Wypożyczalni dla Dzieci. W swoich zbiorach posiadamy:

„Żubr Pompik. Tropy na śniegu i inne opowieści”,
„Żubr Pompik. Zapach wiosny i inne historie”,
„Żubr Pompik. Letni zmierzch i inne opowieści” .

Serdecznie zapraszamy!

Barbara Frankowska

 

Data ostatniej zmiany: 2013-08-29 14:02:33

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook