„My 50+ nasze pierwsze kroki w Internecie”

Data: 2014-05-09

Wykluczenie cyfrowe dorosłych Polaków to wielki społeczny i rosnący problem gospodarczy kraju. Komisja Europejska przekonuje nas, że już w 2015 roku 90 proc. zawodów będzie wymagało podstawowych kompetencji cyfrowych. Bez umiejętności korzystania z zasobów i usług Internetu, czy też  komunikacji elektronicznej, nie da się już dziś skutecznie ani pracować, ani realizować celów życiowych. Dość liczna grupa hajnowian w wieku 50+ wciąż pozostaje dotknięta wykluczeniem cyfrowym.

Miejska Biblioteka Publiczna realizuje szereg działań przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu hajnowian. Działania te obejmują organizację zajęć edukacyjnych, spotkań promocyjnych i motywujących do korzystania z Internetu, poprzez różne formy podnoszenia kompetencji cyfrowych dorosłych mieszkańców.

W ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans zorganizowaliśmy cykl spotkań w pierwszym półroczu 2013 roku. W tym projekcie zajęcia z osobami z pokolenia 50+ prowadzą bezpłatnie, wyposażeni w legitymacje – Latarnicy Polski Cyfrowej – przeszkoleni wolontariusze, lokalni animatorzy i entuzjaści edukacji cyfrowej.  Alla Gryc – latarnik PCRS i bibliotekarz – pani Barbara Frankowska prowadziły czterodniowe intensywne szkolenia wprowadzając około 270 hajnowian w świat komunikacji cyfrowej, usług i treści dostępnych w Internecie.

9 maja 2014 r. odbyło się  kolejne spotkanie „My 50+ nasze pierwsze kroki w Internecie” adresowane do osób w wieku 50+. Spotkanie w formie warsztatowej prowadził Robert Aleksiejuk - latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans.

Tym razem w ramach warsztatów odbyły się pokazy filmowe: „Pokolenie 50+ Czy Internet jest nam potrzebny”, „Cyfrowe perypetie Andrzeja Grabowskiego” oraz „Cyfrowy sukces 50+”.

Osoby starsze coraz chętniej korzystają z Internetu i coraz bardziej doceniają możliwości i wartości jakie daje im Internet, ale wciąż są i tacy, którzy jeszcze się do tego nie przekonali.

Serdecznie zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej  na warsztaty My 50+ nasze pierwsze kroki w Internecie” – które poprowadzi latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans pan Robert Aleksiejuk.

Zajęcia będą się odbywały w każdy wtorek od godz. 16.30 do godz. 18.00.

W imieniu zespołu pracowników

Miejskiej Biblioteki Publicznej