Promocja książki Marcina Waszkiewicza, "Poezją żyję"

Data: 2015-03-11

Warsztat Terapii Zajęciowej i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego zapraszają serdecznie na promocję książki Marcina Waszkiewicza, "Poezją żyję". Spotkanie odbędzie się w dniu 11 marca (środa) o godzinie 10:00 w Czytelni dla Dorosłych Biblioteki.

Marcin Waszkiewicz urodził się 7 kwietnia 1974 r. w Białymstoku. Jest mieszkańcem Białowieży. Tutaj uczęszczał do szkoły  podstawowej i Technikum Leśnego. Maturę zdał w roku 1994 i rozpoczął studia na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, na wydziale historii. Studia przerwała choroba. Wiersze zaczął pisać w 2002 r.  

(…) Dobrze się stało, że zebrane zostały wiersze Marcina i umożliwiono mu zaprezentowanie własnej twórczości w osobnej książce. Będzie to trwały ślad upamiętniający w pogodny bajkowy sposób świat przyrody białowieskiej oraz ślad przemyśleń prowadzących do zrozumienia siebie.

W tomiku zamieszczono szereg ilustracji autorstwa dorosłych uczestników zajęć prowadzonych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Hajnówce.

To koleżankom i kolegom Autor tomiku poświęcił wzruszający wiersz Niepełnosprawni, który zamyka zestaw kilkudziesięciu prezentowanych tekstów. (Elżbieta Laprus)                                                                

 

Data ostatniej zmiany: 2015-03-04 20:33:35

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook