Eliminacje do Mistrzostw Polski Splendor

Data: 2015-04-10

21 kwietnia w Czytelni dla Dorosłych MBP zostały przeprowadzone eliminacje do Mistrzostw Polski SPLENDOR 2015, współorganizowane przez Hajnowski Klub Fantastyki TerraMare, przy wsparciu organizatora Mistrzostw – firmy REBEL.pl. Splendor jest niezwykle dynamiczną grą polegającą na zbieraniu żetonów i kart tworzących zasoby renesansowych kupców, w których wcielają się gracze. Ich zadaniem jest uzbieranie określonej liczby punktów prestiżu gwarantujących zwycięstwo w rozgrywce. Gra otrzymała nagrodę Golden Geek 2014 w kategorii Gra Roku i Gra Rodzinna oraz została nominowana do zaszczytnej Spiel des Jahres2014.

W eliminacjach wzięło udział piętnaście osób, z których zdecydowaną większość stanowili członkowie działającego przy MBP, od października ubiegłego roku, Hajnowskiego Klubu Fantastyki TerraMare, zrzeszającego wielbicieli szeroko pojętej fantastyki i science fiction.

Po rundach eliminacyjnych, spośród uczestników spotkania wytypowany został skład półfinałowy, a następnie finałowy, do którego weszli: Ewelina Onikiuk, Łukasz Onikiuk, Kamil Olech i Piotr Szafarczyk. Ostatecznie, w pojedynku najlepszych graczy, zwyciężył Piotr Szafarczyk, zaś drugie i trzecie miejsce przypadło, odpowiednio, Kamilowi Olechowi i Łukaszowi Onikiukowi. Uczestnicy otrzymali certyfikaty upamiętniające udział w eliminacjach, a zwycięzcy, nagrody – gry karciane i planszowe: Wikingowie: Wojownicy Północy, Mały Książę oraz Uga Buga!

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział.

Serdecznie dziękujemy również firmie REBEL.pl, która zapewniła egzemplarze turniejowe, nagrody rzeczowe dla finalistów oraz niezbędne wsparcie organizacyjne, i tym samym umożliwiła nam sprawne przeprowadzenie eliminacji.

Wielbicieli gier karcianych oraz planszowych, i nie tylko, zapraszamy na cotygodniowe spotkania HKF TerraMare w Czytelni dla Dorosłych MBP.

Paulina Młodzianowska

Data ostatniej zmiany: 2015-03-23 21:27:58