E-motywacja

Data: 2015-11-05

Dawki pozytywnych emocji hajnowskim seniorom dostarczyła Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce, która 5. listopada b.r. zorganizowała kolejne już spotkanie z cyklu „E-motywacja: seniorzy rockują”. Przypominamy, że jest to ogólnopolska inicjatywa Fundacji Orange, która wspólnie z bibliotekami próbuje zachęcić seniorów do aktywności i kreatywnego spędzania czasu na emeryturze. Nowoczesne technologie wykorzystywane w trakcie tych cyklicznych spotkań umożliwiają na bezpośrednią transmisję ze spotkania z inspirującymi ludźmi, co więcej, każda z bibliotek uczestniczących w „E-motywacji” może za ich pośrednictwem podzielić się spostrzeżeniami lub zadać pytanie gościowi danego odcinka. Tym sposobem udało nam się wirtualnie spotkać z Emilią Krakowską czy Krystyną Koftą, a ostatnio swoimi wskazówkami na szukanie radości życia dzieliła się z nami pani Helena Norowicz, aktorka teatralna i filmowa. „Radości codzienności” uczynione hasłem przewodnim odcinka, ukryte w drobiazgach, gestach czy uśmiechach, to jak zdradziła bohaterka spotkania, najlepszy sposób na szczęście i harmonię wewnętrzną. Sukcesy zawodowe, kariera, wszystko to,  co uznajemy obecnie za kwintesencję szczęścia, zdaniem Heleny Norowicz są jedynie dopełnieniem życia. Ona sama, mimo wieloletniej aktywności zawodowej, za swój  największy sukces uważa  wypracowaną równowagę życiową, czerpaną z kontaktów z naturą, poezją czy sztuką. Ta umiejętność nabyta po latach doświadczeń pozwala Helenie Norowicz cieszyć się choćby pięknym porankiem, pasjonującą książką, inspirującym spotkaniem. Jak słusznie zauważył i dopowiedział Tomasz Kozłowski, psycholog i trener personalny współprowadzący spotkania „E-motywacyjne”, nie potrafimy cieszyć się drobiazgami, mierzymy zawsze na wyrost, żyjemy przeszłością, wybiegamy w przyszłość, zapominając o tym, że najważniejsze jest BYĆ tu i teraz. Te cenne rady i wskazówki zainspirowały uczestników naszego szkolenia do wspólnej rozmowy o tym, czego nam brakuje w życiu, co nas mobilizuje do działania. Ta nowa forma spotkań on-line zdobywa coraz to nowych odbiorców, dla których okazja do spotkania się w miłym, inspirującym gronie, wspólna rozmowa, to ważny element ich „radości codzienności”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne spotkanie 19 listopada o godz. 11 00 w Czytelni dla Dorosłych, tym razem gościem odcinka będzie Pani Ewa Nowicka – Rusek, a tematem wiodącym  „Ograniczenie Ograniczeń”.

Zapraszamy!

Joanna Kisielewicz