Wycieczki edukacyjne

Data: 2015-10-23

Wycieczki edukacyjne do biblioteki stanowią atrakcyjną formę zajęć w ramach programów edukacyjnych realizowanych w szkołach i przedszkolach. Tematyka i forma spotkań oparta jest o bogaty księgozbiór oraz dostosowana do programu realizowanego przez daną grupę uczniów. Z takiej formy poszerzania wiedzy skorzystali uczniowie klasy III b SP Nr 5 w Hajnówce oraz klas II i III Szkoły Podstawowej w Orzeszkowie, którzy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr. T. Rakowieckiego. Uczestniczyli oni w zajęciach dotyczących średniowiecznego kodeksu; poznali takie pojęcia jak skryptorium, miniatura, inicjał, floratura, bordiura. Prowadząca zajęcia bibliotekarka opowiedziała również o materiałach i narzędziach pisarskich, takich jak pergamin, kałamarze, tusz, pióra czy atrament. Największą atrakcją była próba samodzielnego posługiwania się stalówką i atramentem – zadaniem dzieci było napisanie swojego imienia i nazwiska oraz hasła związanego z biblioteką. Nasi mali czytelnicy mieli również możliwość obejrzenia jednej z części filmu „Plastusiowy pamiętnik” na podstawie książki Marii Kownackiej pod tytułem „O kleksie z kałamarza co na nikogo nie zważa”.         

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną i zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.

                                                                       Agnieszka Kazberuk, Joanna Kisielewicz

 

Data ostatniej zmiany: 2015-11-04 15:19:09

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook