Promocja książki Tomasza Samojlika "O rety! Przyroda"

Data: 2016-02-12

Jak w przyjazny i przystępny sposób wprowadzić dziecko w świat przyrody? Z pomocą przyszła Oficyna Wydawnicza MULTICO, która przygotowała bardzo interesującą książkę dla najmłodszych czytelników – przedszkolaków i uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Jej autorem jest dr Tomasz Samojlik – pracownik naukowy Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży i jednocześnie twórca książek i komiksów przyrodniczych dla dzieci i młodzieży. „O rety! Przyroda” to książka niezwykła, o czym mogli się przekonać uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 obecni na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ma ona duży format i składa się aż z 42 plansz, a każda z nich przedstawia konkretne środowisko przyrodnicze w poszczególnych porach roku – od wiosny do jesieni. Mamy tu bór, las liściasty, rzeki i jeziora, pola i łąki, góry, a także przyrodę miasta. Czytelnik może obejrzeć, co dzieje się wiosną na bagnach, latem na wybrzeżu morza, a jesienią w ciemnej jaskini. Po przekręceniu kolejnych kart widzimy za każdym razem odmienny, niezwykle fascynujący świat przyrody. Nie zabrakło także przekrojów przez korytarze kreta, mrowisko, borsucze i wilcze nory, jaskinię oraz jezioro.

„O rety! Przyroda” to książka nie na jeden wieczór. Poznanie wszystkich przedstawionych i opisanych w niej tajników przyrody zajmuje trochę czasu. Jest to książka, która fascynuje i zachęca najmłodszych do dalszych poszukiwań przyrodniczych.
 

Data ostatniej zmiany: 2016-04-01 14:12:14

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook