Spotkanie autorskie Ilony Felicjańskiej

Data: 2016-06-24

24 czerwca w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie oraz promocja najnowszej książki Ilony Felicjańskiej pt. „Znalazłam klucz do szczęścia”. Spotkanie było wspaniałą okazją do zaproszenia czytelników szczególnych, obdarzonych wrażliwością i empatią, bowiem scenariusz, jaki życie napisało pani Ilonie, mógłby być kanwą niejednego, szalenie interesującego filmu. Pani Ilona Felicjańska jest modelką, II wicemiss Polonia z 1993 roku, angażuje się w działalność charytatywną, wspiera osoby uzależnione, a także ofiary przemocy. Jest autorką książek motywujących do lepszego życia, ale przede wszystkim swoją postawą daje przykład, że nie ma takiego upadku, z którego nie dałoby się podnieść.

Pani Ilona zachwyciła wszystkich zebranych od momentu pojawienia się w bibliotece. Jest piękna, szalenie fotogeniczna, a przy tym niezwykle miła, skromna i otwarta na innych. W sposób bardzo szczery opowiadała o swoim dzieciństwie, o tym co czuje dziewczyna, pochodząca z małej miejscowości, gdy dostrzega ją świat mody. Wspominała również jak konkurs piękności był dla niej przepustką do kariery telewizyjnej.  

Spotkanie było dla wszystkich ważnym doświadczeniem intelektualnym, emocjonalnym i duchowym. Historia Ilony Felicjańskiej uzmysławia, że wielkie problemy  i życiowe niepowodzenia dotykają wszystkich ludzi, nawet celebrytów. Pozornie idealne, kolorowe życie, wypełnione bankietami, spotkaniami, byciem na tak zwanej „fali”, nie uchroniło modelki od niepowodzeń i pokus. Małżeństwo, mające jej zapewnić bezpieczeństwo i stabilizację, okazało się być pasmem niezrealizowanych ambicji małżonka. Narastające latami frustracje przypłaciła ona spadkiem poczucia własnej wartości i epizodem alkoholowym. Momentem przełomowym był wypadek samochodowy spowodowany przez modelkę, po którym otwarcie wyznała przed sobą i światem, że jest alkoholiczką. Rozwód, szum medialny wokół jej osoby, nie pogrążyły jej do końca, ale dały motywację do walki o siebie i przyszłość swoich dzieci. Przewartościowała swoje życie i przestawiła swoje myślenie na inne tory. Dziś każde niepowodzenie to dla niej nauka, przekonała się, że nic nie dzieje się bez powodu. Ta postawa sprawiła, że czuje się silniejszą, pewniejszą siebie kobietą, która z optymizmem patrzy w przyszłość. Plany i marzenia realizuje powoli, ale z wiarą, że wszystko jeszcze przed nią.

Promocja książki „Znalazłam klucz do szczęścia” była pozytywną lekcją życia, które jak wiemy bywa przewrotne. Ilona Felicjańska swoje przykre doświadczenia, o których otwarcie opowiadała przed hajnowską publicznością, przekuła w naukę pokory i cierpliwości dla życia i świata. Panie, urzeczone jej charyzmą i odwagą, ustawiły się w kolejce po książki i autograf modelki, która każdą z nich obdarzyła dobrym słowem i uśmiechem.

Agnieszka Kazberuk

Fot. Marzena Niewiadomska, Elżbieta Zarembska

 

Data ostatniej zmiany: 2016-06-14 14:41:16

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook