Letnie spotkania w bibliotece

Data: 2016-08-18

Trzeci tydzień zajęć był bogaty pod względem przygotowanych atrakcji. We wtorek, 16 sierpnia, dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których wysłuchały zabawnego opowiadania Agnieszki Stelmaszyk: „Hinkul na bezkociej wyspie”. Słuchacze zainspirowani historią o wyjątkowym kocie podróżniku i wynalazcy, który szukał skarbu, wykonali bardzo pomysłowe i oddające treść książki rysunki. Chętni wykonali też prace przedstawiające swoje wakacyjne przygody. Resztę czasu dzieci spędziły na robieniu papierowych łódek techniką origami.

O tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje można było się dowiedzieć podczas zajęć w środę 17 sierpnia. W tym dniu gościliśmy panie Annę Pawluczuk i Justynę Lesiak z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce, które zagrały z dziećmi w dydaktyczną grę planszową. Gra zawierała ponumerowane pytania w formie testu, na które dzieci odpowiadały w zależności od wylosowanej liczby pól. Zwycięzcy, jak i wszyscy pozostali uczestnicy gry, zostali nagrodzeni książeczkami, opaskami z odblaskiem i cukierkami. W trakcie tych zajęć dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim zapoznały się z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach, na wsi, bezpiecznym podróżowaniu w kraju i za granicą, odpowiednim zachowaniem się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

W czwartek 18 sierpnia mieliśmy przyjemność poznać i gościć panią Martę Chmielińską, swego czasu dziennikarza Kuriera Hajnowskiego, obecnie mieszkającą poza Hajnówką, ale bardzo chętnie odwiedzającą nasze miasto. Pani Marta, po krótkim wprowadzeniu, wytłumaczyła dzieciom jak, bez użycia igły, zrobić kukiełkę z kawałków materiału i włóczki, tak, jak to robili nasi przodkowie dla swych pociech wiele lat temu. Dzieci stosując się do wskazówek pani Marty z wielkim zapałem przystąpiły do robienia laleczek. Na koniec każdy mógł się pochwalić swoją własnoręcznie wykonaną kukiełką.

A.Moroz

Fot. A.Kazberuk, J.Kisielewicz
 


 

Data ostatniej zmiany: 2016-09-20 14:06:53

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook