Promocja książki Włodzimierza Cimoszewicza
i Anity Werner „Nieoficjalnie”

Data: 2012-12-17

17  grudnia br. w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego odbyła się promocja książki Włodzimierza Cimoszewicza i Anity Werner „Nieoficjalnie”. Mimo mrozu i śnieżycy na spotkanie przybyło ponad 160 osób.

Inicjatorem zorganizowania spotkania w Hajnówce był starosta Włodzimierz Pietroczuk, który uczestnicząc w promocji książki w Warszawie poczynił pierwsze starania, aby hajnowianie mieli możliwość osobistej rozmowy z autorami książki.

Honorowym gościem spotkania był senator Włodzimierz Cimoszewicz. Oczekiwana przez hajnowian Anita Werner nie dotarła na spotkanie  z powodu zasypanych śniegiem dróg. Sprzedaż książki  prowadziła Joanna Roguska-Berdyn, założycielka wydawnictwa Pointa, nakładem  którego ukazał się długo oczekiwany wywiad.

Spotkanie prowadziła Barbara Woszczenko – dziennikarka TV Podlasie. W czasie spotkania hajnowianie mieli możliwość poznania Włodzimierza Cimoszewicza z innej, do tej pory nie znanej, strony. Ten poważny, zawsze profesjonalny polityk okazał się być ciepłym, sympatycznym człowiekiem obdarzonym niezwykłym poczuciem humoru i dużym dystansem do otaczającego go świata i ludzi. Z lekkością wspominał o życiu codziennym na wsi, problemach finansowych młodego małżeństwa, chorobach dzieci i początkach swojej kariery politycznej. Z humorem zdradził w jaki sposób stał się właścicielem leśniczówki i zamieszkał w Puszczy Białowieskiej. Podkreślając przy tym, że na wybór miejsca zamieszkania miał wpływ, król puszczy, żubr, który upatrzył sobie podwórko jako miejsce legowiska i napotkany po drodze łoś. Zważywszy na specyfikę spotkania polityczne pytania pozostały bez odpowiedzi.

Wspomnienia snute przez Włodzimierza Cimoszewicza były wprowadzeniem do treści zawartych w książce, dla wielu stały się zachętą do jej lektury. Zebrani goście mieli możliwość zakupić pozycję i otrzymać autograf autor.

„Nieoficjalnie" to zapis ponad 40 godzin wywiadów przeprowadzony z Włodzimierzem Cimoszewiczem przez dziennikarkę TVN Anitę Werner. Książka ukazuje nam dotychczas nieznaną twarz byłego premiera, ministra sprawiedliwości, posła i senatora. Wprowadza nas za kulisy świata polityki, od kuchni poznajmy polską historię i sylwetki jej twórców. Książkę wzbogacają zdjęcia ze zbiorów prywatnych autora.

Przy okazji spotkania hajnowian promowano projekt „Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce ośrodkiem edukacji cyfrowej hajnowian w wieku 50+ w ogólnopolskim programie Polska Cyfrowa Równych Szans” aktywnie popierany przez  senatora Włodzimierza Cimoszewicza, pod honorowym patronatem Burmistrza miasta Hajnówka - Jerzego Siraka informując o planowanych spotkaniach edukacyjnych „Krok do Internetu”.

                                                                       Barbara Frankowska, Alla Gryc

Fot. Barbara Frankowska, Justyna Perestret, Janusz Antipow, Sławomir Kulik

Data ostatniej zmiany: 2013-07-24 11:07:46

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook