Kiermasz Książki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Data: 2016-12-09

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce organizuje Kiermasz Książki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiermasz jest okazją dla wszystkich mieszkańców Hajnówki i powiatu do wsparcia Orkiestry. Kwota uzyskana ze sprzedaży książek zostanie w całości przekazana na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W 2017 roku Orkiestra zbiera środki finansowe na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
W 2016 roku w ramach WOŚP do Hajnówki trafiło 350 tys. złotych z przeznaczeniem  do Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego i Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego miejscowego szpitala. Zakupiono 35 łóżek sterowanych elektronicznie z materacami przeciwodleżynowymi i szafkami, aparat EKG, ssak elektryczny oraz pompę infuzyjną.
Już od 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbywa się zbiórka książek przeznaczonych na kiermasz. Książki na ten cel można przekazać w Wypożyczalni dla Dzieci i Wypożyczalni dla Dorosłych. Książki nie mogą być  jednak zniszczone, ani zdezaktualizowane.
Kiermasz książek odbędzie się w tygodniu poprzedzającym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy od  9   do 15 stycznia 2017 r.
Alla Gryc

Data ostatniej zmiany: 2016-12-09 23:05:19