DKK dla dzieci w świątecznym nastroju …

Data: 2016-12-17

17 grudnia 2016 r. w  Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce w świątecznym nastroju  spotkali się mali miłośnicy książek, aby przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia wykonać swoje niepowtarzalne ozdoby choinkowe. Tym razem Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci połączony był z warsztatami, które poprowadziła Marta Chmielińska-Jamróz. Panią Martę, swego czasu dziennikarkę Kuriera Hajnowskiego, gościkiśmy u nas już nie pierwszy raz, zawsze bardzo chętnie przyjmuje ona nasze zaproszenia, lubi prowadzić zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą.

W sobotnie przedpołudnie w Czytelni  zebrały się dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które zanim przystąpiły do wykonywania dekoracji świątecznych, poznały ciekawe techniki ich  tworzenia. Pod czujnym okiem  Pani Marty mali artyści wykonali ciekawe i wyjątkowe w swoim rodzaju ozdoby z kulek styropianowych. Na każdą kulkę dzieci naklejały małe obrazki z postaciami  znanego wszystkim  żuberka Pompika i jego leśnych przyjaciół, a w dalszej kolejności pastelowymi kredkami tworzyły wymyślone przez siebie rysunki. Na koniec bombki ozdabiane zostały  masą śniegową, brokatem, cekinami i kolorowymi tasiemkami w barwach herbu miasta Hajnówki. Tak powstały własnoręcznie stworzone przez dzieci świąteczne dzieła sztuki z regionalnym akcentem. Nie była to łatwa praca, gdyż wymagała od dzieci wiele cierpliwości  i zaangażowania, ale jej efekty dały dzieciom wiele satysfakcji.

Podczas zajęć Pani Dyrektor MBP Alla Gryc czytała małym słuchaczom choinkowe opowiadania i wiersze, co wprowadziło wszystkich w jeszcze bardziej świąteczny nastrój. Dzieci same także zgłaszały się do czytania, włączały się do dyskusji na temat przeczytanej literatury i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, związane z ich ulubionymi książkami. Wspólnie zaśpiewaliśmy także kilka kolęd. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a czas spędzony na wspólnym czytaniu i zabawie pozytywnie wpłynął na integrację grupy. Wszystkie dzieci biorące udział w warsztatach otrzymały od Pani Dyrektor upominki: słodkości, magnesy z regionalnym motywem i firmowe długopisy.

W imieniu Pani Dyrektor i wszystkich pracowników biblioteki serdecznie dziękujemy Pani Marcie za przeprowadzenie tak ciekawych warsztatów i za poświęcony nam czas. Natomiast dzieciom dziękujemy za wspaniałe czytanie i za piękne, różnokolorowe, błyszczące bombki, które  przyozdobią w tym roku naszą biblioteczną choinkę.

Alicja Moroz

Data ostatniej zmiany: 2016-12-22 18:54:48