Spotkanie DKK - O tym, jak projektowaliśmy płaszcz ...

Data: 2016-12-03

W pierwszą sobotę grudnia w Oddziale dla Dzieci MBP w Hajnówce zebrali się mali sympatycy książek, aby wspólnie przeczytać książeczkę Simmsa Tabacka „Płaszcz Józefa”. Jest to krótka historia o tym, jak tytułowy bohater przerabiał swój płaszcz na różne ubrania, począwszy od kurtki aż po guzik. Książka, pomimo iż ukazuje drobny fakt z codziennego życia ma głębokie przesłanie. Jest jakby furtką do innego, nieco zapomnianego świata, o którym sam autor mówi, że już nie istnieje. Ukazuje wiejskie życie ludności żydowskiej w tamtych czasach – ich folklor, kolorowe stroje, tamtejsze zwyczaje. Małych klubowiczów bardzo zaciekawiła opowieść o Józefie i jego płaszczu, szczególnie podobały im się barwne i całostronicowe ilustracje z okienkami. Po głośnym czytaniu i wspólnej pogadance dzieci podjęły się wyzwania - „jak zrobić coś z niczego”. Wykorzystując papierowe szablony płaszczy, bibułę, kawałki materiałów, kolorowe tasiemki, włóczkę, guziki i kredki na kartkach papieru projektowały stroje dla Józefa. Tak powstały wspaniałe prace z wizerunkiem Józefa – tytułowego bohatera książki, ubranego w piękne pomysłowe płaszczyki, kurtki, krawaty, kamizelki, wykonane przez naszych klubowiczów. Zapraszamy na kolejne spotkania Klubu DKK.

Alicja Moroz

Data ostatniej zmiany: 2016-12-26 14:21:38