Spotkanie z Agnieszką Frączek

Data: 2017-05-12

Tydzień Bibliotek 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego w Hajnówce zwieńczyło spotkanie z Agnieszką Frączek – poetką, autorką licznych książek dla najmłodszych. Pisanie, to zaraz po rodzinie i pracy zawodowej na Uniwersytecie Warszawskim, bardzo ważna sfera życia Pani Agnieszki Frączek. Co więcej,  zawodowe zainteresowania doskonale łączy z twórczą pracą na rzecz dzieci, bowiem w swoich wierszach stara się popularyzować wiedzę o współczesnej polszczyźnie, niezmiennie ciesząc się z możliwości jakie stwarza nam zabawa językiem.
W słoneczne popołudnie 12 maja 2017 roku, autorka między innymi „Siana w głowie,  czyli trafiła kosa na idiom”, spotkała się z hajnowskimi dziećmi dzięki uprzejmości Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, która w ten sposób chciała wyróżnić naszą bibliotekę za jej prężnie działający Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci. W oczekiwaniu na przybycie autorki dzieci poznały bogaty dorobek Pani Agnieszki Frączek, miały też okazję do obejrzenia jej książek, które wyeksponowaliśmy w Czytelni.  Najmłodszym bardzo przypadły do gustu jej wiersze, pisane zawsze z poczuciem humoru, a  przy okazji oswajające dzieci z kulturą słowa i języka polskiego.
Pani Agnieszka przywitała dzieci serdecznym uśmiechem, czym w moment zdobyła sympatię naszej widowni. Przeczytała również kilka swoich wierszy, dopełniając je  ciekawymi anegdotami towarzyszącymi ich powstaniu. Wyznała dzieciom, że jako mała dziewczynka bardzo marzyła o własnym zwierzątku, dlatego sporo miejsca w jej twórczości zajmują właśnie pies i kot. Wzruszająca historia o uratowaniu kociej rodziny z opresji była inspiracją do powstania bardzo zabawnych wierszy, w których autorka opisuje swoją codzienność w kocim towarzystwie. Dzieci nie omieszkały zapytać Panią Agnieszkę o to, ile czasu zajmuje jej praca nad książką, dlaczego postanowiła zostać pisarką, jaką uczennicą była w szkole podstawowej. Nasz gość cierpliwie odpowiadał na pytania publiczności, która wyraźnie czuła się usatysfakcjonowana możliwością spotkania z Agnieszką Frączek.
Dziękujemy autorce i Książnicy Podlaskiej za wspaniałe spotkanie, a na pamiątkę wizyty Pani Agnieszki Frączek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. T. Rakowieckiego przygotowaliśmy piękne zakładki do książek, które otrzymały dzieci i nasz wyjątkowy gość. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać tak znakomitą autorkę, której  twórczość uczy, bawi i wychowuje nasze dzieci. Uczniowie nie mogli przegapić okazji do zakupu książki i zdobycia autografu Pani Agnieszki, która z wielką radością wpisywała  dedykację w notesach i pamiętnikach dzieci.
Joanna Kisielewicz
fot. Marzena Niewiadomska

  

Data ostatniej zmiany: 2017-05-26 10:53:20

Kalendarium - wydarzenia

Aktualnie brak zaplanowanych wydarzeń

Sięgnij po paczkę literacką IBUK Libra Polona Fundacja Orange Biblioteka Narodowa Oferta biblioteki skierowana do czytelników niepełnosprawnych
facebook