Edukacja domowa w Klubie Młodych Mam

Data: 2017-05-17

Edukacja domowa to coraz częściej stosowana metoda kształcenia dzieci na każdym poziomie. Najprościej ujmując, jest to nauczanie dzieci przez ich rodziców lub opiekunów oraz wyznaczone przez nie osoby, odbywająca się poza systemem edukacji szkolnej. Zjawisko budzi jednak szereg kontrowersji, wszak ilu rodziców, tyle opinii. Próbowaliśmy zasięgnąć informacji od rodziców dzieci, które objęte są taką formą nauczania domowego, dlatego w Klubie Młodych Mam gościliśmy małżeństwo Dorotę i Roberta Gołębiewskich, którzy bardzo chętnie dzielili swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Czy edukacja domowa jest w Polsce legalna? Czy trzeba być nauczycielem, by samodzielnie uczyć swoje dzieci? Dlaczego rodzice decydują się na taką formę edukacji swoich dzieci i co z socjalizacją, której uczą się przecież w środowisku przedszkolnym i szkolnym? Na te najczęstsze pytania i wątpliwości nurtujące nasze klubowe mamy, odpowiedzieli Państwo Gołębiewscy, których córka już kolejny rok z powodzeniem uczy się w systemie domowym.

Serdecznie dziękujemy naszym ekspertom za cenne uwagi i poświęcony czas, a wszystkich zainteresowanych spotkaniami Klubu Młodych Mam zachęcamy do polubienia nas na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy, co u nas słychać i jakie spotkania mamy w planach.

Joanna Kisielewicz

fot. Natalia Rygorowicz